logo

077-9978050

כלים אוטומטיים לניהול והגדלה של מכירות בעסק (AI Sales)

ישנם למעלה מ-200 כלי בינה מלאכותית בתחום המכירות שנועדו לשפר תהליכי מכירה, כמות מכירות ולהגדיל את אחוז הסגירה. מה שהופך כלים אוטומטיים לניהול והגדלה של מכירות ליעילים עבור המשתמשים שרוכשים אותם זו היכולת שלהם לנתח בצורה אוטומטית את ביצועי המכירות להציע דרכים לשיפורים של כל שלב במשפך המכירתי, זיהוי דפוסי התנהגות ורכישה, הפקה של גרפים ותרשימים לתהליך הקנייה כדי להבין היכן נתקעים והיכן יש התקדמות ועוד שלל אפשרויות להגדלת הצמיחה בעסקים. במאמר נעבור על כלי AI לשיפור המכירות ונשים דגש על הכלים היעילים ביותר.

מה זה כלי AI לניהול והגדלה של מכירות?

כלים אוטומטיים לניהול והגדלה של מכירות בעסק (AI Sales) הן תוכנות המסייעות לאנשי מכירות לקיים אינטראקציה טובה יותר עם הלקוחות במטרה לייעל את תהליך ושלבי המכירה. הכלים הללו משתמשים בבינה מלאכותית כדי ללמוד בצורה אוטומטית על משפכי המכירה בעסק שלכם, ללמוד על צרכי הלקוחות, ללמוד על סגמנטציית הלקוחות ולספק המלצות לשירותים ומוצרים שאתם מספקים. היכולות של כלי AI לניהול מכירות להפוך את שיטות העבודה של חברה או עסק ליותר יעילות הן אלו שהופכות את הכלים הללו ליעילים מאוד וגם משתלמים כלכלית למי שבוחר לרכוש אותם.

כלי AI למכירות

למה צריך להשתמש בכלי AI למכירות בעסק?

בעלי עסקים וחברות משתמשות בכלי AI לניהול והגדלה של המכירות שלהם במטרה לבנות סיסטם מכירות יעיל שיודע לנצל את המידע הקיים על כל לקוח ולקוח ולעבוד עם המידע הזה לטובת הגדלת העסק. כשמחפשים כלי AI לניהול מכירות, הוא בדרך כלל יעזור לעסקים וחברות  בדברים הבאים:

 • סיוע ביצירת לידים – כלי AI המסייע במכירות אמור להיות מסוגל לעזור לכם לזהות לידים פוטנציאליים ולדרג אותם לפי איכות הליד, מה שיעזור לכם לתעדף לידים ולעקוב אחר ההתקדמות שלהם.
 • סיוע בסגירת העסקה – הכלים הללו מסייעים לכם בכך שהם מספקים לכם את המידע שאתם צריכים כדי לבצע מכירה, מה שגם עוזר לכם לארגן את ה-CRM ואת משפך המכירות.
 • סיוע בשיפור השירות – כלי בינה מלאכותית לניהול והגדלה של מכירות יכולים לסייע לכם גם בשיפור שירות הלקוחות שאתם מעניקים. הכלי ייתן לכם מידע מפורט שהוא אסף על הלקוח ויזהה עבורכם הזדמנויות לשיפור שירות הלקוחות במטרה לשפר את תהליך חווית הלקוח.

כלים אוטומטיים לניהול והגדלה של מכירות בעסק

1. Clari

Clari זו פלטפורמה המיועדת לשיפור המכירות וסיוע לצוותי מכירות. קיארי עוזרת לנציגי מכירות לסגור עסקאות נוספת באמצעות מתן תוכן מכירתי מותאם, כלים לשיפור מכירות ותובנות מבוססות נתונים שהצטברו במכונה. באמצעות נתוני עסקאות בפועל, Clari מעלה באופן רציף ואוטומטי תחזיות מותאמות לפי נציג, איזור, ערוץ שיווק, קו מוצרים ועוד המון גורמים ומשתנים. בנוסף, המערכת גם מספקת פאנל ניהול מלא ומורחב לניהול של כל מחלקת מכירות שלכם ושל צוותים בחברה, מציגה לכם גרפים וטבלאות על מעורבות לקוחות ולקוחות פוטנציאלים וסטטוס עסקה מעודכן. לחבילות של Clari אין תמחור עליהן באתר ואתם צריכים ליצור קשר עם החברה ולקבל הצעת תשלום בהתאמה אישית בהתאם לגודל החברה שלכם והצרכים שלה.

תכונות מובילות של Clari:

 • מציגה מדד "בריאות הכנסות" יחד עם עוד מדדים המתייחסים להכנסות העסק.
 • יוצרת סגמנטים מבוסס הכנסה
 • מאתרת סיכונים בעבודה עם הלידים ובמשפכי המכירה
 • תובנות מבוססות בינה מלאכותית שמראות כיצד הצוות שלכם עובד 
 • מבט מתוך פאנל הניהול על משפכי המכירה, התנהלות הצוות ויעילות החברה

2. Gyaan

Gyaan היא מערכת המספקת מרחב עבודה אולטימטיבי עבור צוותי מכירות שרוצים להגיע לרמת ביצועים גבוהה, להגדיל את אחוז ההמרה ולסגור עסקאות בנפח גבוה יותר ומהר יותר. כשמבצעים שיחות מכירה למוצרים או שירותים יקרים ובמיוחד כשמוכרים B2B, חשוב שהצוות שלכם ישתף פעולה בצורה חלקה וישתמש בכל המידע שקיים על הליד כדי להגיע למסקנות לגבי דרך הפעולה בשיחת המכירה. צוותים משתמשים במערכת Gyaan כדי לבנות את הסיסטם הנכון שבעזרתו החברה תשבור שיאי מכירות ותדע לקחת ניהול מוצלח מול לידים שנסגרו ולשכפל את העבודה לשאר הלידים. לחבילות של Gyaan אין תמחור עליהן באתר ואתם צריכים ליצור קשר עם החברה ולקבל הצעת תשלום בהתאמה אישית בהתאם לגודל החברה שלכם והצרכים שלה.

תכונות מובילות של Gyaan:

 • ניהול לידים ולקוחות בשילוב צוותים בתוך מערכת שמספקת תובנות לגבי הלקוחות וגם לגבי העובדים.
 • שדרוג שלבי המכירה ומעקב עסקאות יעיל.
 • אינטגרציות למאות כלי שיווק, CRM, כלים לניהול סושיאל ועוד.
 • למידת מכונה של המערכת שמשפרת את תהליך המכירה של העובדת ומייעצת לו בכל שלב בעבודה במערכת.

3. Exceed AI

Exceed AI היא תוכנה שפותחה על מנת לסייע בהאצת מכירות ושיפור פרודוקטיביות לצוותי מכירות בעסקים וחברות כדי לסגור יותר עסקאות. התוכנה מספקת חבילת כלים המסייעת לנציגי מכירות לנהל את הלידים והלקוחות שלהם, לעקוב אחר ההתקדמות של כל לקוח פוטנציאלי במשפך המכירה ולשתף פעולה עם עובדים נוספים מהחברה שעובדים על המערכת. Exceed AI גם משתלבת עם מערכות CRM מובילות וגם עם ERP, מה שמקל על נציגי מכירות לנהל את המכירות והנתונים ומאפשר להם לנהל הכל במקום אחד. Exceed AI בנויה כמו צ'אטבוט המופעל על ידי בינה מלאכותית שעונה על שאלות גולשים, מכניס לידים למקום הנכון במשפך שלכם במערכת, מסתנכרן עם ה-CRM, מעביר את הפרטים וחוסך לנציגי שירות זמן של טיפול בלידים. לחבילות של Exceed AI אין תמחור עליהן באתר ואתם צריכים ליצור קשר עם החברה ולקבל הצעת תשלום בהתאמה אישית בהתאם לגודל החברה שלכם והצרכים שלה.

תכונות מובילות של Exceed AI:

 • מיון לידים עם צ'אטבוט באמצעות פרמטרים שאתם מגדירים לו.
 • מקצה לידים באופן אוטומטי לנציגי מכירות לפי המידע הקיים על הליד ועל הנציגים.
 • מעדכן את ה-CRM אוטומטית כאשר מידע מסוים שקשור ללידים או עובדים משתנה.
 • מתזמן פגישות לנציגי מכירות בצורה אוטומטית.

4. Operative Intelligence

Operative Intelligence היא לא בדיוק מערכת לייעול מכירות אבל היא מערכת שמטרתה לייצר יותר הכנסות על ידי שיפור תהליכים בחברות ועסקים, הפחתת נטישה מהדפים באתר ועוד. זהו פתרון המספק אינטליגנציה כמותית בהקשר של איפה הלקוחות מפסיקים את שלב הקנייה, מה החזר ה-ROI של לקוחות הנתמכים בשירות לקוחות, בניית אסטרטגיות מותאמות אישית לפלח לקוחות מסוים ועוד מספר אפשרויות שמטרתן לשפר את תהליך המכירתי בחברה. מערכת OI מסוגלת לשאוב פניות שמתקבלות לתמיכה שלכם ומתופעלות על ידי איש תמיכה ולייצר תובנות מספריות על סיבת הפנייה, אחוז של פתירה מוצלחת לבעיה ואפילו אילו עובדים פותרים בעיות בתמיכה בצורה טובה יותר. לחבילות של Operative Intelligence אין תמחור עליהן באתר ואתם צריכים ליצור קשר עם החברה ולקבל הצעת תשלום בהתאמה אישית בהתאם לגודל החברה שלכם והצרכים שלה.

תכונות מובילות של Operative Intelligence:

 • ניתוח כל האינטראקציות של שירות הלקוחות עם משתמשים.
 • אינדיקטורים לזיהוי הבעיות הנפוצות ביותר בשירות הלקוחות.
 • התאמה של בעיה שמגיעה בשירות הלקוחות אל הנציג שמתמחה בבעיות אלו.
 • לכמת במספרים כמה שירות הלקוחות מכניס, כמה הוא שומר על נטישה ואילו נציגים עושים זאת טוב יותר.

סיכום והמלצה

כלים אוטומטיים לניהול והגדלה של מכירות בעסק מסייעים לחברות ועסקים לייעל ולשפר את תהליך המכירה שלהם ואת העבודה של המוכרנים ונותני השירות כדי להגדיל את אחוז ההמרה, את כמות ההמרות ולשפר את תהליך המכירה בחברה. כלים כאלו עוזרים גם למנהלי עבודה בחברות לעקוב ולנתח אחר ביצועי המכירות ולהבין טוב יותר את התנהגות הלקוחות. אני ממליץ להשתמש בכלי Exceed AI שגם מכיל אפשרויות רבות לשיפור וייעול של תהליכי עבודה וגם מאפשר לכם אינטגרציה לכלי שיווק ולכלים נוספים שניתן לחבר למערכת.

על הכותב

דביר נעמן, בן 27, בוגר קורס שיווק דיגיטלי במכללת HackerU. בעל ניסיון בבניית אתרי וורדפרס, קידום ממומן בפלטפורמות גוגל, פייסבוק, יוטיוב וטיקטוק. מתמחה במשרד פיאלקוב דיגיטל בקידום אורגני (SEO). בעל ניסיון עשיר באיקומרס ובדרופשיפינג והבעלים של Merchant Center – אתר המרכז מידע על מערכות איקומרס ומערכות שיווק מתקדמות כדי להגדיל המרות בעסק בדגש על מכירות בחנות איקומרס.

דביר נעמן

פוסטים נוספים:

פיאלקוב דיגיטל נותנת לכם עשרות אחוזי הנחה על כלים ומערכות חובה לשיווק דיגיטלי איכותי

נרשמים לניוזלטר של פיאלקוב דיגיטל ומקבלים ישירות למייל הנחות ומבצעים עבור כלים לשיווק דיגיטלי ואיקומרס, סדנאות מתקדמות בתחום הפרסום, קישורים לקידום אורגני ועוד!

להרשמה לניוזלטר:

spin-to-win
galgla