logo

077-9978050

דרכים להרוויח כסף באמצעות אתר אינטרנט

ככל שהעולם הדיגיטלי מתפתח, כך נפתחות לנו דרכים נוספים לעשות כסף באמצעות אתר אינטרנט. לסוגי האתרים שמהם אנחנו יכולים להרוויח כסף קוראים גם לעיתים נכסים דיגיטליים והעולם הזה מקבל הרבה חשיפה בשנים האחרונות. היום יש כל כך הרבה דרכים שבאמצעותם אפשר להרוויח כסף מהאתר שזה פשוט מטורף, בין אם זה שיווק שותפים, השכרה לידים/פניות, פרסומות/באנרים, דרופשיפינג, חנות אינטרנטית או קורסים אונליין כל מה שצריך לעשות זה לבחור תחום ולצאת לדרך.

אזהרה לעצלנים – לכל מי שחושב שמדובר על כסף קל אז תחשבו שוב. למי שמחפש הכנסה פסיבית של אלפי שקלים בחודש לאחר עבודה של 3 חודשים מבלי לעשות כלום אז רצוי לחפש מקצוע אחר במקום ששם אפשר להרוויח קצת יותר בקלות (כמו שודד בנקים). נקודה נוספת שחשוב לציין היא שהיכולת להרוויח כסף מאתר היא בדרך כלל יכולת השמורה לשועלי דיגיטל וותיקים. למרות שזה אפשרי להרוויח כסף מאתר ללא ניסיון זה יהיה ממש קשה אם אין לך ידע בשיווק, קידום אורגני ופרסום ממומן. בנוסף לידע בהרבה מקרים גם צריך תשתית קיימת כדי לקדם את עצמך באופן מקצועי.

בהמשך המאמר ניתן לראות פירוט של כמה דרכים שבאמצעותם אפשר להרוויח כסף באמצעות אתר אינטרנט או נכס דיגיטלי.

כסף באינטרנט

קורסים אונליין / מכירת ידע

אחד התחומים המעניינים ביותר שבאמצעותם אפשר להרוויח כסף בעזרת אתר אינטרנט הוא העולם של מכירת קורסים או סדנאות דיגיטל. בגלל אתרים בסגנון של Udemy עם קורסים ברמה נמוכה של הכל בשקל זה הופך את היכולת למכור קורס במחירים גבוהים להרבה יותר מאתגרת ממה שהיא הייתה בעבר. ולמרות זאת אם אתה בונה לעצמך שם ואתה לא מחפש למכור קורס ב-$10 אז כנראה זה אפיק ההכנסה עם הפוטנציאל הכי גדול מבין כל האפשרויות שיופיעו במאמר. בניגוד לתחומים כמו שיווק שותפים שבהם אתם משווקים מוצר של מישהו אחר ומקבלים על כך עמלה, כאן אתה משווק מוצרים של עצמך. בנוסף אתה שומר את הפרטים של הלקוח וזה נותן לך הזדמנות להמשיך למכור לו מוצרים נוספים גם בעתיד.

FD Academy

לצורך הדוגמא: אם אני פותח קורס בניית אתרים ומוכר אותו באזורים של 1,000 – 2,000 ש"ח אז ברגע שאני מפצח את הנוסחה של למכור את הקורס בכמויות גדולות (ומדובר על אתגר לא פשוט, אין כסף קל) אני יכול להגיע להכנסה מכובדת רק מהקורס לבד. אם הקורס הראשון מצליח אפשר גם ליצור קורסים נוספים ולנסות לעשות גם אפסייל. לצורך הדוגמא: אפשר ליצור קורס בניית אתרים למתחילים, קורס בניית אתרים למתקדמים, קורס בניית חנויות אינטרנטיות, קורס אלמנטור, קורס שיפור מהירות וכו'. השמיים הם הגבול ואם אתה מצליח ליצור קהל לקוחות אוהד שיודע שהמוצרים שלך איכותיים ושווים את הוא ימשיך לרכוש ממך וזה פותח את היכולת ליצור מזה עסק של ממש.

השכרה של אתר / השכרה של לידים (פניות מלקוחות)

מודל רווח נוסף שעשוי להיות מעניין הוא הנושא של השכרת אתרים או מכירת פניות מהאתר. הרעיון כאן הוא שאתה בונה אתר ודואג לקדם אותו בגוגל ולהביא אותו למקומות הראשונים על הביטויים הכי תחרותיים בתחום. חשוב להבין שכאן לא מדובר בעבודה קלה ומדובר על הכנסה שמגיעה לאחר זמן רב. באופן ממוצע קידום של אתר בגוגל באופן תקני יכול לקחת באזורים של שנה-שנתיים עד שרואים תוצאות אמיתיות ומגיעים למקומות הראשונים בגוגל. ככל שהתחום יותר תחרותי אז הזמן שייקח לקדם את האתר יהיה יותר ארוך וההשקעה תהיה יותר גדולה. חשוב להבין שגם אנחנו לא היחידים בשוק ויכול להיות שברגע שניכנס לנישה מסוימת תהיה תגובה חיצונית גם של המתחרים שלנו והיא תהפוך את הזירה ליותר תחרותית.

מכירת לידים

ברגע שאנחנו מצליחים להביא כניסות לאתר ומצליחים למקסם את כמות הפניות שאנחנו מקבלים (לפחות 10 פניות בחודש) אז אפשר כבר לחפש בעל עסק שירכוש מאיתנו את הפניות שאנחנו מקבלים. בכמות פניות ממש נמוכה בדרך כלל המודל הנכון יהיה רכישה של לידים לפי עלות מסוימת לליד. זה יכול לנוע בין 10 ש"ח לפנייה לבין אזורי ה-50-70 ש"ח וזה משתנה בהתאם לתחום ולרווח הפוטנציאלי מכל מכירה.

ברגע שכמות הפניות שאנחנו מקבלים מספיק גדולה אז אפשרות טובה ויציבה יותר היא השכרה של האתר על בסיס תשלום חודשי קבוע (רכישה על בסיס לידים גורמת לכאב ראש גדול). גם כאן חשוב להבין שמדובר בעבודה מאוד קשה. השלב הראשון הוא לקדם את האתר בגוגל, השלב השני הוא להביא מספיק לידים כדי שזה יעניין בעל עסק, והשלב השלישי הוא למצוא בעל עסק שיהיה מוכן לשלם עבור הלידים. כל אחד מהשלבים הוא מאוד מורכב ובתחומים מסוימים קשה מאוד למצוא בעל עסק שיהיה מוכן לשלם עבור ההשכרה של האתר.

שיווק שותפים

עולם מעניין ונוסף שחשוב להכיר הוא העולם של שיווק שותפים. הרעיון פה מאוד פשוט וכל מה שאנחנו עושים זה למכור מוצרים של אנשים אחרים בתמורה לעמלה עבור מכירה שהתבצעה בהצלחה. לצורך הדוגמא: אחד התחומים המובילים של שיווק שותפים הוא העולם של אחסון אתרים. רוב חברות האחסון יאפשרו לכם לקבל עמלה של $50 עבור כל לקוח שאתם מספקים. באופן מעשי זה עובד בצורה הבאה, אני יכול לפרסם מאמר באתר שלי שמציג המלצות על חברות אחסון.

אם גולש שנכנס לעמוד והוא קיבל את ההמלצה שלי ולחץ על אחת מחברות האחסון שהצגתי ורכש את האחסון, אני אקבל עמלה על הרכישה הזאת. בקישור של האחסון (כתובת ה-URL) שאני מפרסם באתר יש פרמטרים מיוחדים שמאפשרים לבצע מעקב ולגלות מאיזה משווק הגיע הגולש ובעזרת הקישור אפשר להבין שאני הפניתי את הגולש וזאת הסיבה לכך שאני מקבל עמלה על הרכישה. המעקב לפי קישור לפעמים עשוי ליצור בעיות עבור גולשים מאחר ולחלק מהגולשים יש תוכנות שחוסמות מעקב ועוגיות וזה עשוי למנוע מאיתנו לקבל את העמלה על הפנייה, אבל זאת שיטת המעקב של מרבית החברות שמציעות לכם לשווק אותם. העולם של שיווק שותפים מקבל הרבה פופולריות בשנים אבל חשוב להבין שגם כאן לא מדובר בכסף קל ויש כאן הרבה חסרונות.

שיווק שותפים

החיסרון הראשון הוא שאני מוכר מוצר של מישהו אחר. אני מביא לבעל העסק לקוח ובמרבית המקרים אני מקבל עמלה חד פעמית. אם מדובר על עמלה חד פעמית אז רצוי שהעמלה תהיה מספיק גבוהה. לצורך הדוגמא $50 זאת עמלה יחסית גבוהה ובעמלות נמוכות כמו $5 לא יהיו שוות את ההשקעה. היום ברגע שאני חושב על לשווק עסק ולהביא לו לקוחות אז עמלה חד פעמית זה משהו שכבר פחות מעניין אותי ואני מתחיל להתמקד יותר בעסקים שמציעים עמלה מתמשכת לכל מחזור חיי הלקוח.

בדרך כלל שמדובר על עמלה קבועה העמלות שמקבלים נעות בין 5% ל-30% אחוז מהרווח החודשי שהלקוח שהפניתי משלם לבעל העסק. האחוז הזה ייצבר לנו בחשבון כל חודש מהסכום שמשלם הלקוח לבעל העסק שאנחנו משווקים. חיסרון נוסף של שיווק שותפים הוא העובדה שאני משווק מישהו אחר וכל הכוח נמצא בידיים שלו. זאת אומרת שאם מחר העסק שאני משווק מחליט להפסיק את השיווק שותפים או להקטין את העמלה זה יוצר עבורי בעיה מאוד גדולה. זאת גם אחת הסיבות שבדרך כלל כשאני מנסה לשווק תחום מסוים אני אנסה להציג כמה חלופות ותהיה לי את האופציה למחוק חלופה ולהחליף אותה בעסק אחר אם הוא מנסה לעשות עליי שרירים. יש גם תחומים מסוימים שבהם אפשר להרוויח עמלה חד פעמית גבוהה יותר אבל זה בדרך כלל יהיה עבור מוצרי פרימיום שקצת יותר קשר למכור מאחסון אתרים סטנדרטי.

לדוגמא: אני פתחתי לא מזמן קורס בניית אתרים שהעלויות שלו הם באזורים של כמה אלפי שקלים ובקרוב אני מתכנן לפתוח לו תוכנית שותפים שתאפשר להרוויח 25% מכל מכירה. מדובר על מכירה קצת יותר מורכבות מאחסון של כמה שקלים אבל הרווח למכירה בתור משווק שותפים עשויה להגיע לסכומים של עמלה הגבוהה מ-400 ש"ח למכירה. ואם אני מתכנן להציע עמלות בסכומים כאלו אני בטוח שיש שחקנים נוספים בשוק שמציעים אותם עבור מוצרי מידע ורק צריך למצוא אותם.

פרסומות / מודעות באתר

אופציה נוספת שבאמצעותה אפשר להרוויח כסף מאתר אינטרנט היא על ידי פרסום של מודעות/פרסומות באתר. הספק העיקרי שיאפשר לכם לקבל כסף מפרסומות באתר הוא Google Adsense אבל יש ספקים וחברות נוספות. הרעיון הוא כזה, אם אתם פותחים אתר ומצליחים להביא לו כמות תנועה מספיק גדולה יש לכם את האפשרות להציג לאנשים שנכנסים לאתר פרסומות. אם מישהו לוחץ על אחת הפרסומות אתם מתחלקים ברווח עם גוגל ומרוויחים סכום כסף מסוים על הלחיצה של הגולש שהגיע לאתר על הפרסומות. זה נשמע כמו הזדמנות פגז, אבל בפועל מאוד קשה להרוויח כסף מפרסומות באתר.

באחד הניסיונות שלי לבדוק את הנושא לקחתי אתר שמקבל באזור של 8-10 אלף כניסות בחודש. בהתחלה הכנסתי מודעות באתר באופן מינימלי והרווחתי באזור של 80 ש"ח בחודש. הניסיון השני היה להכניס מודעות באופן יותר אגרסיבי ושם הצלחתי להגדיל את ההכנסה לאותה כמות תנועה לאזורים של 150 ש"ח בחודש. הדוגמא הזאת מאפשר לנו להבין את הפוטנציאל רווח של אתר לפי כמות תנועה. כמובן שזה יכול להשתנות מסוג אתר אחד לאחר אבל הנתונים האלו יתנו לכם כיוון לכמה אפשר להרוויח מפרסומות. כמו שאתם מבינים מדובר על סכומים ממש נמוכים, בשביל להגיע לסכומי רווח רציניים ולא לכמה מאות שקלים בודדים צריך להביא תנועה של כמה מאות אלפי כניסות בכל חודש.

בגלל גודל האוכלוסייה הקטן בארץ היכולות להגיע לכמות תנועה מספיק גדולה בישראל היא כמעט אפסית. זאת אומרת שבשביל להרוויח מפרסומות זה חייב להיות אתר שנבנה לקהל יעד מחו"ל ולא לארץ. הבעיה באתרים מחו"ל היא ששם לקדם אתר באופן אורגני זה קשוח, בארץ עוד אפשר לקחת תחומים תחרותיים אם אתה עושה עבודה טובה.

בחו"ל התחרות הרבה יותר גדולה וזה ייקח הרבה מאוד זמן ומשאבים בשביל להפיק תוצאות. הפוטנציאל רווח שיש לנו מפרסומות במרבית התחומים הוא מאוד נמוך ולכן מדובר על אפיק רווח שהייתי מעדיף להימנע ממנו. דרך אגב למי שרוצה אפיק רווח נוסף של כסף מפרסומות הוא יוטיוב וגם שם ההכנסה נמוכה באופן יחסי אבל פוטנציאל הרווח הוא קצת יותר גדול מאתר רגיל. אפשר לראות סרטון מתחת שבו אני מציג נתונים מהחשבון של כולל כמה אני מרווח מהערוץ ביוטיוב ואיך עובד המנגנון של יוטיוב לחישוב ההכנסה.

נגן וידאו אודות איך עושים כסף מיוטיוב

חנות אינטרנטית / דרופשיפינג

אפשרות נוספת שכדאי להכיר אבל אני כנראה הכי פחות אוהב היא האפשרות של פתיחת חנות אינטרנטית או הנושא של דרופשיפינג. סביר להניח שאתם יודעים מה זה חנות אינטרנטית, מדובר על חנות שאתם פתוחים ואתם מוכרים מוצרים. חנות אינטרנטית מצריכה לרכוש מלאי/סחורה שאפשר למכור, יש צורך לספק שירות לקוחות, להתעסק עם החזרות והרבה כאב ראש נוסף. ויש את האופציה הנוספת שגם אותה אני לא אוהב וזה העולמות של דרופשיפינג. ב-Dropshipping מדובר על חנות שאתם פותחים אבל אתם לא מוכרים את המוצר. במקום למכור את המוצר שלכם באופן ישיר אתם מפנים את הגולש אל חנות אחרת כמו אמזון, Ebay, AliExpress או כל אתר אחר.

חנות אינטרנטית

גם כאן באופן דומה לשיווק שותפים אתם מקבלים עמלה על מוצר שנמכר באמצעות הפנייה שלכם. במרבית המקרים מדובר בעמלות יחסית נמוכות אבל זה גם אפיק של רווח שיכול לעבוד באופן דומה לשיווק שותפים. במידה ואתם בוחרים בתחום של דרופשיפינג מומלץ לנסות לשווק מוצרים במחירים גבוהים ולהימנע ממוצרים של דולר או שתיים כי משם אי אפשר לקבל הכנסה. בנוסף במרבית המוצרים שבהם יש את האפשרות לעשות דרופשיפינג תהיה תחרות גדולה ועל מנת שתהיה את היכולת למכור את המוצר בדרך כלל יהיה צורך להציג אותו באופן ייחודי ובצורה טובה יותר מכל שאר המתחרים.

גם כאן הייתי ממליץ למצוא דרך לשווק כמה חנויות לאותו מוצר ולא חנות אחת כדי להקטין את הסיכוי שאתם עובדים רק עם חנות אחת וכל הכוח נמצא בידיים שלהם. בנוסף, מומלץ לחבר את החנויות שלכם לרשתות החברתיות ולפתוח חנות פייסבוק ו/או חנות אינסטגרם עם קטלוג המוצרים שקיים בחנות שלכם.

לסיכום - איך להרוויח כסף מהאתר?

כפי שהצלחתם להבין יש הרבה דרכים שבהם אפשר להרוויח כסף מהאתר ובניגוד למה שמספרים ביוטיוב באף אחת מהדרכים שציינתי לא תגיעו להכנסות של עשרות אלפי שקלים בכמה חודשים בודדים. כל אחד מהתחומים קשה במיוחד ומצריך הרבה עבודה, ככל שאתם יותר מגיעים מהעולמות של הדיגיטל ויש לכם ידע בנושא כך יהיה לכם יותר קל לשווק את האתר. אם אתם חדשים ורק מתחילים את הדרך בעולמות האלו אז עקומת הלימוד והידע שתצטרכו לצבור תהיה ארוכה במיוחד וייקח הרבה יותר זמן להפיק תוצאות. מכאן כל מה שצריך לעשות זה להתחיל לבנות אתר, לבחור את אחת מהאפשרויות רווח שציינתי ופשוט לצאת לדרך ולנסות להרוויח כסף מהאתר החדש שבניתם.

על הכותב

יוחאי ירמיהו, עוסק בתחום של פיתוח אתרים ועיצוב גרפי כבר למעלה מ-15 שנה והבעלים של YYDevelopment. נינג'ה מומחה לוורדפרס, מפתח תוספים ותבניות בהתאמה אישית ומרצה בקורס וורדפרס Expert קורס בניית אתרים המקיף ביותר בישראל ללימוד בניית אתרים בוורדפרס.

יוחאי ירמיהו

פוסטים נוספים:

פיאלקוב דיגיטל נותנת לכם עשרות אחוזי הנחה על כלים ומערכות חובה לשיווק דיגיטלי איכותי

נרשמים לניוזלטר של פיאלקוב דיגיטל ומקבלים ישירות למייל הנחות ומבצעים עבור כלים לשיווק דיגיטלי ואיקומרס, סדנאות מתקדמות בתחום הפרסום, קישורים לקידום אורגני ועוד!

להרשמה לניוזלטר:

spin-to-win
galgla