logo

077-9978050

קניית תנועה בתשלום – איך זה עובד והאם זה טוב

האם כדאי לקנות תנועה לאתר שלכם? זה יכול להיות מאוד קשה עבור בעלי אתרים להשיג מספיק תנועה לאתר, במיוחד אם הקמתם את האתר שלכם לא מזמן והוא די חדש. בעוד שקידום אתרים אורגני והשקעה בתוכן ישתלמו לטווח הארוך, קניית תנועה בתשלום היא אופציה מעניינת אם אתם מעוניינים בטראפיק משמעותי לאתר כבר בתחילת הדרך. אז מה בדיוק המשמעות של קניית תנועה באינטרנט?

כמו שהכותרת במאמר מרמזת, תנועה בתשלום היא תנועה שאתם משלמים כסף על מנת למשוך מבקרים לאתר שלכם. ניתן לעשות זאת בהרבה דרכים שונות. שיטה נפוצה לרכישת תנועה לאתר שלכם תכלול קמפיינים של דיסקברי, קמפיינים של דיספליי וגם מודעות PPC רגילות. כשאתם קונית תנועה ממוקדת באינטרנט, זו דרך מצוינת להגיע ישירות לקהל היעד שלכם ומכיוון שזה קהל די ממוקד, זה יכול לשפר את ההמרות. עם זאת, חשוב להימנע מקניית תנועה מהסוג הלא נכון בדרך הלא נכונה. במאמר הזה נדבר על קניית נכונה של תנועה בתשלום, איך עושים זאת וממה כדאי להימנע.

איך עובדת האפשרות של קניית תנועה בתשלום?

לפני שמתחילים לשלם עבור תנועה ממומנת לאתר שלכם שתשלב עם התנועה האורגנית שמגיעה מעבודת SEO, יש כמה צעדים שעליכם לעבור לפני שמתחילים מסע פרסום בתשלום.

תנועה בתשלום

1. הכירו את הקהל שלכם

הצעד החיוני הראשון לפני שרוכשים תנועה ממומנת הוא מיקוד לקהל שלכם. חשוב לדעת למי אתם מנסים להגיע ומה הדרך הטובה ביותר להתחבר אליהם. אז לפני שאתם קונים תנועה ממוקדת בתשלום, הקדישו זמן מה כדי להבין את קהל היעד שלכם ואת רצונותיו. מיקוד הקהל יגביר את יחס ההקלקה שלכם (CTR) וכמות הטראפיק הממומן שתגיע ביחס למחיר שאתם משלמים תגדל. המידע שחשוב שתכירו לגבי הקהל שלכם הוא:

  • נתונים דמוגרפיים (גיל, מין, מיקום גיאוגרפי, השכלה ועוד)
  • תחומי עניין 
  • התנהגות

     

אתם יכולים לקבל מידע על קהל ולפלח את הקהל שלכם דרך פלטפורמות נייטיב עם פרסום בטאבולה ואאוטבריין. זה יעזור לכם ליצור קמפיינים יעילים יותר של תנועה בתשלום, כך שתוכלו להוציא פחות כסף ולשפר את ההחזר על השקעה בקמפיינים שלכם.

2. בחרו את ערוצי הפרסום הנכונים עבורכם

בחירת ערוצי הפרסום הרלוונטים לעסק שלכם היא קריטית כשאתם משלמים על תנועה בתשלום לאתר מכיוון שהיא משפיעה על האפקטיביות של הקמפיינים שלכם. חשוב לזהות את ערוצי השיווק שכבר עובדים עבורכם כדי שתוכלו להחליט היכן למקד את התקציב. חפשו בגוגל אנליטיקס מקורות תנועה שמהם כבר מגיע טראפיק לאתר שלכם והם יהיו נקודת התחלה טובה לקמפיינים של תנועה בתשלום כדי להגיע לאנשים המתעניינים במוצר או בשירות שלכם וכדי להימנע מבזבוז כסף.

3. הגדירו מראש מטרות ויעדים

לפני שמתחילים לקנות תנועה בתשלום במערכות הפרסום השונות, חשוב להגדיר מראש את יעדי השיווק שאתם רוצים להשיג בקמפיינים שלכם כדי לדייק את הקמפיינים להשגת יעדים אלו. בדרך כלל, יעדי שיווק יתמקדו ב-3 מצבים שאליהם תרצו להביא את הקהל שלכם:

  • מודעות – לעזור לאנשים להכיר את העסק או המותג שלכם.
  • שיקול – לגרום לקהל שלכם לחשוב על העסק שלכם כפיתרון לבעיה שלו.
  • החלטה – למכור את הפתרון לקהל.

בתוך שלושת היעדים הללו, חלקו אותם ליעדים יותר ספציפיים כמו למשל: כמות גולשים חדשים באתר האינטרנט, כמות לידים בחודש ועוד. הגדרת יעדים קונקרטיים מקלה על מעקב אחר ביצועי הפרסום שלכם. כך תוכלו לוודא שאתם מוציאים את תקציב הפרסום שלכם בחכמה.

4. עקבו אחר הביצועים שלכם

הפעלת קמפיין באחת ממערכות הפרסום כדי להשיג טראפיק ממוקד לאתר שלכם זה רק התחלת התהליך. השלב הבא הוא לוודא שהקמפיין שלכם משיג את התוצאות הנכונות. זה אומר לעקוב אח הקמפיין, למדוד את הביצועים והתוצאות, להעריך מה עובד טוב ולשנות את מה שלא עובד טוב. במילים אחרות – אופטימיזציה של קמפיין. תהליך אופטימיזציה בקמפיין כולל: הבנה של תהליך הרכישה, הבנה של התנהגות גולשים, חישוב העלויות לחשיפות, לקליק ולהמרות ועוד. ייתכן שתצטרכו לשנות את מילות המפתח, את התוכן, את הקריאות לפעולה או את דף הנחיתה כדי לייצר ביצועים טובים יותר.

למה צריך להיזהר לפני שרוכשים תנועה בתשלום?

כאשר משלמים על תנועה בתשלום לאתר שלכם, חשוב מאוד להיזהר מהאפשרויות הקיימות באינטרנט או מהצעות עם אופי קצת מחשיד. עקבו אחר שלושת העקרונות הבאים כדי להימנע מטעויות בקניית תנועה בתשלום:

1. אל תשלמו על תנועה בתשלום מבלי לדעת מה לעשות

בהתאם לעסק ולמטרות שלכם, רכישה של תנועה בתשלום באמצעות אחת ממערכות הפרסום יכול לקחת נתח גדול מהתקציב החודשי שלכם. זו הסיבה המרכזית שאתם צריכים לעשות זאת בצורה נכונה מבלי לבזבז כסף. בין אם אתם תעשו קמפיינים בפלטפורמות נייטיב של פרסום תוכן, או קמפיינים PPC בפייסבוק ובגוגל, חובה עליכם להתייעץ עם איש שיווק או משרד פרסום דיגיטלי שמכירים את הזירה הדיגיטלית הזאת על מנת לקבל את ההכוונה הטובה ביותר.

2. אל תהיו קורבנות של הונאות קליקים

לפני כמה שנים, זה היה מאוד ריסקי לשווק את האתר שלכם עם קמפיינים ממומנים בדיגיטל בגלל הונאות של קליקים בקמפיינים וגם היום יש בוטים ואנשים פרטיים שמבצעים הונאות כאלו על מנת לפגוע בתוצאות של מתחרים. סוג נפוץ מאוד של הונאה כזאת היא הונאת קליקים שמנפחת באופן מלאכותי את הקליקים שאתם מקבלים בקמפיינים ממומנים שלכם. בהונאת קליקים כזאת אתם בעצם מוציאים יותר כסף על תנועה באיכות נמוכה או אפילו ללא תנועה אמיתית מה שפוגע לכם קשה בתקציב וגם עלול לגרום להשעיה ממערכת הפרסום שבה אתם מפרסמים. מומלץ להשתמש במערכת של Clickcease, שמתחברת לחלק ממערכות הפרסום ומונעת הונאות מהסוג הזה.

3. אל תתעלמו ממדיניות הפרסום בפלטפורמות

לרוב מערכות הפרסום יש מדיניות הקשורה לעבודה על הפלטפורמה ופרסום קמפיינים. לדוגמא: בגוגל אדס ופייסבוק יש איסור חמור על מודעות עם תוכן המכיל גזענות, תוכן מיני או תוכן הקשור להימורים. עבודה במערכות הפרסום הללו שלא תואמת את מדיניות הפלטפורמה תגרור חסימה של מודעות ולבסוף גם חסימה של חשבון המודעות שלכם במידה ופרסמו תוכן שאסור במדיניות שוב ושוב.

לסיכום - האם קניית תנועה בתשלום זה טוב?

רכישת תנועה לאתר באמצעות מערכות הפרסום השונות זה רעיון מצוין בהתאם למה שהאתר שלכם צריך ובהתאם לאיכות התנועה. לפני שעושים קמפיין ממומן בפלטפורמה כלשהי חשוב להגדיר את המטרות שלכם ומה בעצם אתם רוצים להשיג מהטראפיק בתשלום וחשוב גם להיזהר ממלכודות והונאות שיש בעידן הדיגיטלי כיום. אפשרות מצוינת לקניית תנועה איכותית בתשלום היא עבודה עם אחת ממערכות הנייטיב המפורסמות, Taboola או Outbrain, המשרתות מיליארדי אנשים מדי חודש עם נתונים מעמיקים על קהלים וכלים שיעזרו לכם באופטימיזציות של הקמפיינים שלכם במערכות הללו כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר.

על הכותב

דביר נעמן, בן 27, בוגר קורס שיווק דיגיטלי במכללת HackerU. בעל ניסיון בבניית אתרי וורדפרס, קידום ממומן בפלטפורמות גוגל, פייסבוק, יוטיוב וטיקטוק. מתמחה במשרד פיאלקוב דיגיטל בקידום אורגני (SEO). בעל ניסיון עשיר באיקומרס ובדרופשיפינג והבעלים של מרצ'נט סנטר – אתר המרכז מידע על מערכות איקומרס ומערכות שיווק מתקדמות כדי להגדיל המרות בעסק בדגש על מכירות בחנות איקומרס.

דביר נעמן

פוסטים נוספים:

פיאלקוב דיגיטל נותנת לכם עשרות אחוזי הנחה על כלים ומערכות חובה לשיווק דיגיטלי איכותי

נרשמים לניוזלטר של פיאלקוב דיגיטל ומקבלים ישירות למייל הנחות ומבצעים עבור כלים לשיווק דיגיטלי ואיקומרס, סדנאות מתקדמות בתחום הפרסום, קישורים לקידום אורגני ועוד!

להרשמה לניוזלטר:

spin-to-win
galgla