logo

077-9978050

כלים אוטומטיים ליצירת מדיה ועיצוב (AI Design)

עיצוב גרפי הוא חלק משמעותי בתחום הדיגיטל והעסקים אונליין. רוב החברות בשוק יוצרות או רוכשות עיצובים גרפיים כדי לשלב אותם באסטרטגיית השיווק, לתקשר טוב יותר עם הקהל ולהעביר את המסר של החברה בצורה חדה יותר. יחד עם זאת, יש לא מעט חברות שעדיין לא משתמשות בעיצובים ומדיה בגלל עלויות גבוהות או חוסר ידע בעיצוב. למרבה המזל, בינה מלאכותית (AI) משנה במהירות את תעשיית השיווק הדיגיטלי ועסקים משתמשים בתוכנות AI כדי לייעל תהליכי עבודה ולהגיע ליעדים מהר יותר. במאמר הזה נעבור על כלים אוטומטיים ליצירת מדיה ועיצוב ונסביר כיצד בינה מלאכותית יכולה לקבל הוראות וליצור עיצובים בהתאם להוראות הללו.

מה זה כלי AI ליצירת מדיה ועיצוב?

תוכנות וכלים מבוססי AI מדמים תהליכים אנושיים בתוך מכונות שנשלטות על ידי מחשב. זה מאפשר לכלים הללו לבצע משימות ולעזור לנו, לבני האדם, להתמקד בדברים חשובות יותר ובמשימות מעניינות יותר. כתוצאה מכך, הדרישה לתוכנות מהסוג הזה (מבוססות בינה מלאכותית) צמחה עם השנים ולפי הצפי שוק תוכנות בינה מלאכותית צפוי להגיע להכנסות של 800 מיליארד דולר ב-2025. הבינה המלאכותית הפכה גם לחלק בלתי נפרד מעולם העיצוב הגרפי. כלי AI בתחום העיצוב עוזרים לייעל תהליכי עבודה, לייצר נכסים חזותיים ולספק אותם בלחיצה אחת. זה פריצת דרך משמעותית בתחום של ייצור קבצי מדיה.

עיצוב AI

למה חברות ועסקים צריכים להשתמש בכלי AI ליצירת מדיה?

 • צמצום עבודה ידנית – כלי AI המתמחים בעיצוב ויצירת תוכן ויזואלי מקלים על עומס העבודה שלכם על ידי יצירת מדיה מותאמת באופן אוטומטי. בנוסף, כלים רבים יכולים גם להציע עריכות עיצוביות כמו הורדת רקע או יצירת מוקאפים. 
 • יצירת כמות גדולה של עיצובים בצורה אוטומטית – כלי AI בתחום העיצוב מייצרים גרסאות מרובות של גרפיקות בהתבסס על ההעדפות שלכם, הצרכים שלכם והעיצובים הקודמים שלכם. הכלים הללו יכולים לייצר גם גרסאות ייחודיות וחליפיות של מדיה שיהיה שונה מהפלט שהכנסתם.
 • יצירת עיצוב מנקודת מבט של נתונים – כלי AI ליצירת מדיה ועיצוב יכולים לזהות עיצובים שיצרתם בעבר ולהציע עיצובים דומים או משלימים. בנוסף, בחלק מהכלים ניתן לייצר מדיה בהתאם להעדפות משתמשים ולפי ביצועים של תוכן מדיה שהכלי יצר.

כלים אוטומטיים ליצירת מדיה ועיצובים

1. Designs.AI

Designs.AI היא תוכנת כלי AI לעיצוב ויצירת מדיה שיעיל מאוד לשימוש גם על ידי אנשים ללא רקע בתחום העיצוב. באמצעות העורך המובנה שיש בכלי אתם תוכלו לחסוך זמן גם לאחר יצירת המדיה ולערוך אותה ישירות בכלי. עם Designs.AI אתם יכולים ליצור לוגואים, גרפיקות, מוקאפים, טמפלייטים ועוד מתוך ספרייה של למעלה מ-20 אלף תבניות ו-10 אלף אייקונים. בנוסף, ניתן ליצור מדיה בתוכנה על ידי הזנה של מידע והעדפות של העסק שלכם. את הכלי Designs.AI ניתן לרכוש בעלות חודשית של 29$ בחבילה בסיסית, בעלות חודשית של 69$ לחבילת הפרו או בחבילה מותאמת אישית לעסקים גדולים יותר.

אפשרויות מתקדמות שיש בכלי Designs.AI:

 • ייצור של חבילת עיצוב למותג
 • הורדות ללא הגבלה
 • כלי עריכה מתקדמים
 • אפשרות לעבודה בצוותים

2. Adobe Sensei

Adobe Sensei הוא כלי המשתמש בבינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי ליצור ולערוך מדיה דיגיטלית. חברת Adobe הציגה את הכלי ב-2016 כדי לגרום לעסקים לעבוד בצורה מהירה יותר ולהתמקד בדברים החשובים יותר כמו רעיונות העיצוב ועבודה מול לקוחות. Adobe Sensei מאפשר לכם לייצר גרפיקה באיכות גבוהה שמתכווננת בצורה אוטומטית לגודל המסך ולרזלוציה הרצויה. מלבד ייעול תהליכי העבודה, אדובי סנסיי עוזר לכם לנטר גם את הביצועים של המדיה שאתם יוצרים כדי לבצע אופטימיזציות בקמפיינים. ל-Adobe Sensei יש טווח מחירים משתנה וניתן לפנות אל החברה בהתאם לחבילה הנחוצה לכם ותקבלו מחיר בהתאם.

אפשרויות מתקדמות שיש בכלי Adobe Sensei:

 • זרימת עבודה אוטומטית
 • אפשרות לעריכה של מדיה לאחר ייצור
 • אינטגרציה עם תוכנות נוספות
 • התממשקות מהירה עם תוכנות נוספות של Adobe

3. Midjourney

Midjourney הוא כלי AI ליצירת מדיה ועיצוב המבוסס בינה מלאכותית ומשתמש בלמידת מכונה אינטראקטיבית כדי לייצר תמונות ייחודיות המבוססות על תיאור טקסט של המשתמש. הגורם המרכזי שהפך את מידג'ורני למערכת מובילה בתחום של כלי AI המתמחים בעיצוב זו העובדה ש-Midjourney מתמקדת ביצירת מדיה עם אסתטיקה ציורית ומעוצבת שמטרתה ליצור תמונות מרהיבות. למידג'רני יש מספר חבילות חודשיות כולל חבילה חינמית עם כמות מוגבלת מאוד של יצירה, חבילה בסיסית בעלות חודשית של 10$, חבילה סטנדרטית בעלות חודשית של 30$ וחבילת Pro בעלות חודשית של 60$.

אפשרויות מתקדמות שיש בכלי Midjourney:

 • הכלי לומד ומסתגל תוך כדי תנועה
 • דרישות נתונים מופחתות (ניתן להתחיל מטקסט בלבד)
 • מסתגל בתנאי יצירה לא צפויים
 • מצמצם השפעת אדם בתהליך

4. DALL-E

DALL-E הוא כלי AI שפותח על ידי Open AI ויכול לייצר תמונות ואמנות באמצעות קלט של טקסט. במילים אחרות, אתם יכולים לכתוב כל משפט שעולה לכם לראש והכלי הזה ייצור מדיה תואמת עבורכם תוך מספר שניות. DALL -E שוחרר לראשונה בינואר 2021 ומאז שודרג משמעותית על ידי החברה עד לגרסא השנייה שלו – DALL-E 2. הכלי זכה לפופולריות רבה גם בגלל הנוחות שבו הוא יוצר מדיה וגם בגלל שהוא פותח על ידי אותה חברה שיצרה את Chat GPT, שהוא כיום כלי AI ליצירת טקסט הפופולרי בעולם. בכלי דל אי 2 התמחור עובד לפי כמות המדיה שאתם מייצרים ואתם משלמים עבור יצירת מדיה 0.016-0.02 $ עבור יצירה אחת.

אפשרויות מתקדמות שיש בכלי DALL -E:

 • יצירת מדיה ריאליסטית ומדיה ברזולוציה גבוהה
 • מפיק מספר וריאציות לתמונה שיצרתם
 • מעביר טקסט למדיה באמצעות דיפוזיה (תבנית עם נקודות אקראיות שנוצרת מהטקסט ובהדרגה הופכת לתמונה מלאה בהתאם לקלט)
 • אפשרות תמחור נוחה במיוחד

4. Adobe Firefly

Adobe Firefly הוא כלי AI נוסף שפותח על ידי חברת אדובי המתמחה בפיתוח כלים ומערכות לעיצוב גרפי. הכלי עדיין נמצא בגרסת בטא אבל Adobe כבר הכריזו שהוא הולך לשנות את פני המשחק. אדובי לקחה את כלי ה-AI הקיים שלה, עליו דיברנו בתחילת המאמר וחיברה אותו עם התוכנות הקיימות שלו שלא קשורות ל-AI. הכלי הזה לא מופעל על ידי תוכן שהמשתמש מזין וגם לא לומד ומשתכלל על ידי למידת מכונה אלא על ידי התוכן הקיים שמארגים של אדובי (Adobe Stocks). את הכלי הזה לא ניתן כרגע לרכוש עד השלמת הפיתוח שלו או עד שאדובי יודיעו אחרת וכדי לעבוד בגרסת הבטא שלו (ולהיות טסטר) צריך לפנות לחברה.

אפשרויות מתקדמות שיש בכלי Adobe Firefly:

 • יצירת מדיה באמצעות קלט של טקסט (כמו ברוב התוכנות).
 • הוספת טקסט בסוגים שונים ועיצובים שונים על ידי כתיבת הנחיה (כולל טקסט בהנפשות).
 • שינוי צבעים בעיצוב שיצרתם או העליתם כולל שינוי צבעים של דברים ספציפיים בתמונה
 • שינוי של עצמים או דברים ספציפיים

סיכום והמלצה

כלי AI לעיצוב ויצירת מדיה הם כלים שנוצרו על מנת לשפר את התהליך של יצירת מדיה. שימוש בכלים הללו עוזר לכם לייצר מדיה רלוונטית לאתר, לדף הנחיתה, לבלוג, לקמפיינים לסושיאל ולכל מטרה על ידי הזנה של טקסט תוך כדי שאתם חוסכים בזמן עבודה ובשכר עבודה למעצבים. עברנו במאמר על הכלים האוטומטיים המובילים לעיצוב באמצעות AI והכלי המוביל בעיניי הוא Midjourney, שאמנם לא עובד עם טקסט בצורה טובה (עדיין) אך המחיר החודשי משתלם ביחס לכמות המדיה שאפשר ליצור ותהליך יצירת המדיה מאוד פשוט אחרי שלומדים להשתמש בפרומטים.

כלי AI לעיצוב ויצירת מדיה - שאלות ותשובות

תוכנות AI משתמשות בלמידת מכונה כדי לייצר קבצי מדיה ועיצובים בהתאם לטקסט שאתם מזינים במערכת.

כלי AI לעיצוב זה כלי שפותח על מנת לייצר או לערוך קבצי מדיה ועיצובים על ידי מערכת בינה מלאכותית.

על הכותב

דביר נעמן, בן 27, בוגר קורס שיווק דיגיטלי במכללת HackerU. בעל ניסיון בבניית אתרי וורדפרס, קידום ממומן בפלטפורמות גוגל, פייסבוק, יוטיוב וטיקטוק. מתמחה במשרד פיאלקוב דיגיטל בקידום אורגני (SEO). בעל ניסיון עשיר באיקומרס ובדרופשיפינג והבעלים של Merchant Center – אתר המרכז מידע על מערכות איקומרס ומערכות שיווק מתקדמות כדי להגדיל המרות בעסק בדגש על מכירות בחנות איקומרס.

דביר נעמן

פוסטים נוספים:

פיאלקוב דיגיטל נותנת לכם עשרות אחוזי הנחה על כלים ומערכות חובה לשיווק דיגיטלי איכותי

נרשמים לניוזלטר של פיאלקוב דיגיטל ומקבלים ישירות למייל הנחות ומבצעים עבור כלים לשיווק דיגיטלי ואיקומרס, סדנאות מתקדמות בתחום הפרסום, קישורים לקידום אורגני ועוד!

להרשמה לניוזלטר:

spin-to-win
galgla