logo

077-9978050

כלים אוטומטיים מומלצים לכתיבת תוכן (AI Content)

לא הרבה אנשים יודעים שניתן להשתמש בתוכנות AI (בינה מלאכותית) לכתיבה מהירה של תוכן. בין אם אתם כותבים פוסטים לבלוג באתר שלכם, פוסטים לרשתות החברתיות, קופי למודעות או תיאור מוצר, כלים אוטומטיים לכתיבת תוכן מבוססי בינה מלאכותית יכולים להגביר את התפוקה שלכם במאות אחוזים. כדי למקסם את הפוטנציאל של כתיבת התוכן אתם וכדי לעשות שימוש נכון בתוכנות הללו אתם צריכים להכיר את התוכנות המובילות בשוק ואיך בעצם משתמשים בכלים הללו. במאמר הזה נעבור על 4 תוכנות מומלצות לכתיבת תוכן AI.

1. Jasper

Jasper הוא כלי AI המסייע בכתיבת תוכן המייעל משמעותית את תהליך הכתיבה. ג'ספר יכול ייצר עבורכם תוכן פי 5 יותר מהר מכמות התוכן שהייתם מייצרים בדרך כלל בכתיבה מסורתית. עקרון העבודה של הכלי הזה הוא די פשוט, אתם נותנים לו קלט מסוים באמצעות נושא, מילות מפתח והגדרות רלוונטיות והוא נותן לכם פלט של פסקה במאמר, פוסט לרשתות חברתיות, אימייל שיווקי ועוד. ג'ספר עוזר לכם לייצר תוכן ייחודי שמקבל דירוג טוב ברשת החיפוש של גוגל וזה גם עוזר לכותבים לשבור מחסום כתיבה שיש להם בנושאים מסוימים, מה שהופך אותם ליותר פרודוקטיביים. למרות שניתן לעבוד איתו בשפה העברית, לא מומלץ לייצר ב-Jasper פוסטים שלמים בעברית אלא רק להשתמש בו לחלקים ספציפיים בטקסט.

יתרונות מרכזיים של Jasper

הכלי Jasper מגיע עם כמה תכונות שימושיות. הוא נועד עבור כל כתיבה דיגיטלית שאתם מכירים – פוסטים לבלוג, אימייל מרקטינג, קופי למודעות, מסמכים עסקיים ואפילו שירים. תכונות מרכזיות שיש בכלי:

 • טמפלייטים – אחד מהמאפיינים המרכזיים של ג'ספר שקשה יהיה למצוא בכלים זהים זו האפשרות לבחור טמפלייט מסוים של סוג התוכן אותו אתם צריכים וג'ספר כבר יידע להתאים את התוכן למבנה של סוג התוכן שבחרתם. אם לדוגמא בחרתם לכתוב תיאור מוצר עם ג'ספר, הוא יידע לבנות את התוכן בצורה המתאימה לתיאור מוצר סטנדרטי שאתם רואים באינטרנט. 
 • עורך תוכן איכותי – ג'ספר מגיע עם אפשרות בילד אין לעריכת תוכן ולבנייה נכונה שלו באדיטור לפני שאתם לוקחים אותו לשימוש האישי שלכם. עורך התוכן של Jasper הוא קל ונוח לשימוש ולאנשים שכבר עבדו עם עורכי תוכן או מערכות CMS (וורדפרס למשל), השימוש בו יהיה הרבה יותר קל.
 • מבחר שפות לבחירה – מה שהופך את ג'ספר לכלי כתיבה AI מוביל זו היכולת של הכלי להבין שפות נוספות מלבד לאנגלית. ג'ספר תומך ביותר מ-25 שפות מה שמקל עליכם ליצור תוכן לקהלים גלובליים ונותן לכם גם אפשרויות תרגום של תוכן משפה לשפה. בין השפות בג'ספר תמצאו גם את השפה העברית (אמנם הכלי לא יוצר תוכן בצורה מושלמת בעברית, אבל הוא בהחלט עוזר לכם להשלים משימות כתיבה בצורה מהירה יותר).
 • התממשקות עם כלי SEO – מלבד ערך מוסף ללקוחות, כתיבת תוכן לאתרים עוזרת לכם בקידום ביטויים בצורה אורגנית ולכן כלי AI שמתחבר בצורה טובה עם כלי SEO זה יתרון משמעותי. ג'ספר מתממשק נהדר עם Yoast SEO, Surfer SEO וכלים נוספים.

2. CopyAI

CopyAI הוא כלי פופולרי נוסף שעובד עם בינה מלאכותית והוא מספק לכם שלל תכונות נהדרות כדי לייצר תוכן אינטואיטיבי ולעזור לכותבי תוכן למלא משימות במהירות. קופי AI נותן לכם מגוון של תבניות כתיבה לבחירה (שגם הן נוצרו על ידי AI). תבניות אלו יכולים לעזור לכם להתחיל פרויקטים של כתיבה בצורה יעילה. בנוסף, הכלי משמש גם כותבי תוכן שכותבים מאמרים ארוכים וגם קופירייטרים. ל-CopyAI יש פלואו מסוים של עבודה שמומלץ לעבוד איתו:

 1. בחרו נושא לפרויקט
 2. תנו לכלי קצת הקשר לנושא הכתיבה באמצעות כמה מילות מפתח
 3. צרו באמצעות הכלי מספר גרסאות
 4. בחרו את הגרסא הטובה ביותר
 5. בצעו שינויים קלים לגרסא שבחרתם ופרסמו אותה

יתרונות מרכזיים של CopyAI

 • תכנית חינמית – בשונה מכלי כתיבה רבים אחרים של AI, לכלי קופי AI יש גרסא חינמית בה ניתן להשתמש ולראות את איכות התוכן שאתם יוצרים לפני רכישה של גרסא בתשלום.
 • כמות גדולה של תבניות – ל-CopyAI יש מעל ל-100 תבניות של סוגי תוכן ופוסטים אותן ניתן לבחור ובעצם להדריך את הכלי בסוג התוכן שאותו אתם רוצים ליצור. לאחר שבחרתם תבנית המייצגת את מה שאתם רוצים להשיג ונתתם לכלי מספר הוראות לפעולה, הוא ייצור את התוכן שלכם בהתאם לתבנית שבחרתם.
 • כמות גדולה של שפות – CopyAI תומך במספר שפות שונות. זה מספק לכם את האפשרות ליצור תוכן במספר שפות שונות בצורה חלקה (כולל עברית, אך לא מומלץ ליצור פוסטים שלמים בעברית עם הכלי).
 • עורך תוכן המיועד לפוסטים ארוכים – לרוב כלי הכתיבה מסוג AI יש בעייתיות ביצירת פוסטים ארוכים (בעיקר פוסטים לבלוג של מעלה ל-1500 מילים) בקופי AI יש עורך תוכן המיועד לפוסטים ארוכים ומאפשר לכם לערוך לפני פרסום כמות תוכן גדולה שהכלי יצר עבורכם.

3. Rytr

Rytr הוא כלי כתיבה ורסטילי מבוסס AI. הכלי הזה משתמש בטכנולוגיה העדכנית ביותר של בינה מלאכותית כדי לעזור לכם לכתוב תוכן איכותי בצורה מהירה יותר. האלגוריתם שנמצא מאחורי הקלעים משתמש בנתונים אמיתיים, כך הכלי יכול לייצר מאמרים עובדתיים עם טון וסגנון שניתן להתאים אישית. בנוסף, התוכן שמתקבל גם נכון מבחינה דקדוקית ככה שכמות העריכות שצריך לבצע בסוף היא מינימלית. עם השימוש ב-Rytr אתם יכולים ליצור פוסט איכותי בבלוג תוך פחות מחצי שעה ויש לו את היכולות לכתוב על כל נישה ובכמה שפות שונות. יתרון מרכזי של Rytr בעיניי הוא היכולת של הכלי לספק תוכן איכותי גם בעברית מה שמקל על מקדמי אתרים בישראל.

יתרונות מרכזיים של Rytr

 • יצירת תוכן קלה עם אפשרויות חשובות ביצירת תוכן, כמו: ספירת כמות תווים, ספירת כמות מילים, והתאמת הטון בכתיבה לסוג התוכן הרצוי.
 • ל-Rytr יש בדיקת copyscape מובנה כדי להבטיח את הייחודיות והמקוריות של התוכן שאתם מייצרים, תכונה שחשובה מאוד ל-SEO.
 • בודק דקדוק מובנה שמוודא שהדקדוק בתוכן שלכם יהיה מדויק בכל שפה.

4. AI Writer

AI Writer הוא כלי קופירייטינג מבוסס בינה מלאכותית. הוא מציע מעין עוזר כתיבה חכם עבור יוצרי תוכן שרוצים לייעל את תהליך הכתיבה ולהימנע מחסמים או מחוסר רעיונות. בעזרת הכלי הזה תוכלו ליצור רעיונות ותוכן ייחודיים בכל ענף ותעשייה. הפלטפורמה של AI Writer מגיעה עם כמה שירותי כתיבה שונים – עורך תוכן עבור פוסטים ומאמרים ארוכים, פסקאות, פוסטים לרשתות החברתיות ועוד.

יתרונות מרכזיים של AI Writer

 • ידע ב-SEO – הכלי הזה מאוד אינטואיטיבי והוא יודע באיזה מילות מפתח להשתמש במאמר בשאיפה שתקבלו את הדירוג הגבוה ביותר במנועי החיפוש.
 • יוצר נושאים וכותרות – בשונה מתכונות AI אחרות שבעיקר מייצרות את התוכן עצמו, ל-AI Writer יש את האפשרות לעזור לכם לייצר כותרות למאמר או לתת לכם רעיון לנושא חדש לכתיבה.
 • ציטוטים – כשהכלי הזה יוצר עבורכם תוכן, יש לו את האפשרות לשלב ציטוטים למקורות, מה שיוצר גיוון לתוכן שלכם.

לסיכום - באיזה כלי כדאי להשתמש?

עברנו על ארבעת הכלים המומלצים ביותר לכתיב תוכן AI (תוכן שמבוסס על בינה מלאכותית) וההמלצה שלי עבורכם היא Rytr. אמנם ג'ספר הוא הכלי המוביל היום בשוק אבל הסיבה שבחרתי בכלי Rytr היא בגלל שאני מגיע מעולמות של קידום אתרים אורגני. כאיש SEO, לכלי Rytr יש את מה שאני צריך מבחינת אפשרויות הכתיבה, כולל כתיבה בשפה העברית וגם מבחינת ההבנה שלו בכל מה שקשור למבנה SEO נכון, שימוש בכותרות, שילוב נכון של מילות מפתח ודברים נוספים.

על הכותב

דביר נעמן, בן 27, בוגר קורס שיווק דיגיטלי במכללת HackerU. בעל ניסיון בבניית אתרי וורדפרס, קידום ממומן בפלטפורמות גוגל, פייסבוק, יוטיוב וטיקטוק. מתמחה במשרד פיאלקוב דיגיטל בקידום אורגני (SEO). בעל ניסיון עשיר באיקומרס ובדרופשיפינג והבעלים של Merchant Center – אתר המרכז מידע על מערכות איקומרס ומערכות שיווק מתקדמות כדי להגדיל המרות בעסק בדגש על מכירות בחנות איקומרס.

דביר נעמן

פוסטים נוספים:

פיאלקוב דיגיטל נותנת לכם עשרות אחוזי הנחה על כלים ומערכות חובה לשיווק דיגיטלי איכותי

נרשמים לניוזלטר של פיאלקוב דיגיטל ומקבלים ישירות למייל הנחות ומבצעים עבור כלים לשיווק דיגיטלי ואיקומרס, סדנאות מתקדמות בתחום הפרסום, קישורים לקידום אורגני ועוד!

להרשמה לניוזלטר:

spin-to-win
galgla