logo

077-9978050

כלים אוטומטיים לכתיבת קוד ותכנות (AI Code)

עולם התכנות מתפתח בקצב מהיר ומשתלבות בתוכו גם תוכנות AI המסייעות לכתיבת קוד ולדברים נוספים. חלק מהמתכנתים בעולם טוענים שזה רק עניין של זמן עד שבינה מלאכותית תחליף לחלוטין מתכנתים אנושיים מכיוון שהקוד שנוצר על ידי AI הופך למדויק יותר עם הזמן. חלק מהמתכנתים רואים את התוכנות הללו באופן אישי מכיוון שלא ניתן להסתמך עליהן ב-100% כחלופה למתכנת ובצדק. יחד עם זאת, התוכנות הללו מסייעות בכתיבה של עשרות אלפי שורות קוד, מה שיכול להוריד עומס מהמתכנתים ולדייק את עבודתם.

מה זה כלי AI לכתיבת קוד ותכנות?

קוד AI הוא קוד שנכתב על ידי בינה מלאכותית. כלי AI לכתיבת קוד יכול לכתוב שורות קוד לפי בקשה או לתרגם שפת תכנות אחת לשפת תכנות אחרת. בנוסף, כלי כזה יכול לבצע גם משימות לבקשתם כמו יצירת קטע מסוים שמשלים שורת קוד או חיפוש קטע קוד מסוים מבין אלפי שורות. רוב הכלים בתחום מסוגלים לפרש פקודות פשוטות בשפת קוד מוגדרת ולבצע אותן עבור המתכנת. כל כלי ה-AI בתחום התכנות לא כותבים או מפתחים תוכנות בצורה מלאה ולכן הכלים הללו מספקים סיוע למפתחים כדי לשפר את הפרודוקטיביות והיעילות אבל לא מחליפים אותם.

למה צריך כלי AI לכתיבת קוד ותכנות?

היתרון המרכזי של שימוש בכלי AI לכתיבת קוד וסיוע בתהליך התכנות הוא החיסכון בזמן בתהליך כתיבת הקוד והאפשרות לכתוב קטעי קוד מבלי לכתוב ישירות את הקוד. הכלים הללו מאפשרים לכם השלמות אוטומטיות לשורות קוד נפוצות. כלים של AI לכתיבת קוד לא מפותחים מספיק כדי לפתח דברים לבד או כדי ליצור קטעי קוד מורכבים בצורה עצמאית אבל הם יסייעו בתהליך למתכנתים ומפתחים שיודעים מה האופן שבו הם רוצים שהאפליקציה שהם מפתחים תעשה משהו – כך שהם חייבים לדעת איך כותבים את הקוד, גם אם הם משתמשים בכלי AI שיכתוב את קטעי הקוד עבורם.

כלים אוטומטיים לכתיבת קוד ועזרה למתכנתים ומפתחים

1. GitHub Copilot

GitHub Copilot הוא פיתוח המשך של GPT-3 שבו הוכנסו אפשרויות של משימות תכנות. ל-GitHub Copilot יש מידע רב על האופן שבו מתכנתים ומפתחים משתמשים בקוד והוא בעל יכולות מתקדמות יותר מ-GPT3 בכל מה שקשור לייצור קוד, בעיקר בכלל שהוא כולל בתוכו מידע רב יותר ונגיש יותר לקטעי קוד שמפורסמים בציבור. הכלי בעצם מתרגם את הטקסט שלכם מהשפה האנגלית לשורות קוד והוא נועד כדי להאיץ את העבודה עבור מתכנתים מקצועיים וגם כדי לעזור למפתחים מתחילים בכתיבת שורות קוד.

תכונות מובילות של GitHub Copilot:

  • המרת טקסט לקוד – כתיבת הערה המתארת לכלי את הפעולה הרצויה והכלי ממיר את ההערה שלכם לשורת קוד.
  • מילוי אוטומטי לשורות קוד שחוזרות על עצמן – הכלי מתמחה בייצור מהיר של תבניות קוד ודפוסי קוד חוזרים.
  • טסטים – בדיקות הן הבסיס לכל פרויקט של תכנות או פיתוח והכלי יכול לעבור על קוד שכתבתם או ייבאתם ולבדוק אותו.
  • הצגת אלטרנטיבות – הכלי מציג לכם מספר אלטנרטיבות לשורות קוד מסוימות על מנת שתבחרו את המועדפת עליכם.

2. ChatGPT

ChatGPT הוא גם כלי שנוצר על ידי OpenAI בדומה ל-Codex והוא פופולרי במיוחד בעקבות ממשק המשתמש הנוח שלו. לצ'אט GPT יש את היכולת להרחיב את המודעות שלו ולהישמע מאוד אנושי ובעקבות הטווח הרחב של התגובות שבו הוא יכול גם לייצר ולתקן שורות קוד עבורכם. החסרונות המרכזיים של ChatGPT ביצירת קוד הם שהוא עלול ליצור לכם קוד עם באגים, קשה לערוך או לדייק את הקוד והקוד עלול לכלול פרצות אבטחה. בגלל החסרונות הללו, השימוש הגורף בצ'אט GPT בכתיבת קוד הוא לכתיבה של מספר מצומצם של שורות ועוזר למתחילים להבין כיצד קוד בנוי וכיצד להתחיל לכתוב קוד בצורה בסיסית.

3. Tabnine

Tabnine הוא כלי להשלמת קוד המבוסס AI המשתמש באלגוריתם למידה חכמה כדי לספר יכולת של השלמת קוד בצורה חכמה ואינטואיטיבית. הכלי תומך במגוון שפות תכנות כמו: Java, Pyton,++C ועוד. הכלי מבוסס על מערכת קוד פתוח והוא משמש מספר חברות טכנולוגיה מובילות כמו פייסבוק, גוגל ועוד. Tabnine עוזר למפתחים ומתכנתים להאיץ פי כמה את מהירות הקידוד שלהם ומצמצם משמעותית את זמן יצירת הקוד וגם פותר בעיות קידוד שעולות בדרך.

תכונות מובילות של Tabnine:

  • מורכב ממספר מודלים של AI – טאבניין מורכב ממספר מודלים של למידת מכונה, מה שהופך אותו לכלי AI יעיל מאוד לכתיבת קוד וסיוע למפתחים.
  • פרטיות קוד מלאה – הכלי לעולם לא ישתף או ישמור קוד שיצרתם איתו בפעולה משותפת או קוד שהזנתם למערכת לצורך בדיקה או שיפור.
  • איכות הקוד – Tabnine עוזר לכם למנוע שגיאות בכתיבת קטע קוד והופך את הקוד שאתם יוצרים למאורגן ויעיל יותר.
  • תומך במגוון שפות קוד – הכלי תומך בשפות תכנות מרכזיות וגם בשפות תכנות שאינן פופולריות כמו TypeScrypt ו-Rust.

4. CodeWP

CodeWP הוא כלי AI ליצירת קוד עבור אתרי וורדפרס המציע תמיכה לכתיבה של קוד PHP ו-JS בעיקר עבור WooCommerce ובילדרים שיש לוורדפרס (כמו אלמנטור או גוטנברג). הכלי עוזר לכם לכתוב לייצר שורות קוד קצרות ולסיים פעולות שבדרך כלל ייקח מספר שעות לסיים אותן. היכולת המרכזית של הכלי הזה היא להציע שיפורים קטנים לקטעי קוד שכבר קיימים על מנת לייעל את הקוד באתר הוורדפרס שלכם. CodeWP מיועד בעיקר לאנשים ללא ידע טכני.

סיכום והמלצה

עברנו במאמר על כלי AI לכתיבת קוד ותכנות שעוזרים למפתחים ולמתכנתים ליצור קוד ברמה גבוהה וגם לבדוק קטעי קוד שהם יצרו. הכלים הללו יעילים גם עבור מתחילים שרוצים ללמוד ולהבין איך יוצרים קוד ואילו פעולות הקוד שהם יוצרים בעצם מבצע. חשוב להזכיר שהכלים שהצגנו מאמר במתכונת הנוכחית לא מחליפים מתכנתים או מפתחים ביכולת כתיבת הקוד ויצירה מ-0 אלא רק מסייעים להם. אני אישית ממליץ על הכלי Copilot מכיוון שהוא כלי מקיף לכתיבת קוד, כולל בתוכו מגוון רחב של שפות תכנות ואפשרויות נוספות מלבד יצירת קטעי קוד.

על הכותב

דביר נעמן, בן 27, בוגר קורס שיווק דיגיטלי במכללת HackerU. בעל ניסיון בבניית אתרי וורדפרס, קידום ממומן בפלטפורמות גוגל, פייסבוק, יוטיוב וטיקטוק. מתמחה במשרד פיאלקוב דיגיטל בקידום אורגני (SEO). בעל ניסיון עשיר באיקומרס ובדרופשיפינג והבעלים של Merchant Center – אתר המרכז מידע על מערכות איקומרס ומערכות שיווק מתקדמות כדי להגדיל המרות בעסק בדגש על מכירות בחנות איקומרס.

דביר נעמן

פוסטים נוספים:

פיאלקוב דיגיטל נותנת לכם עשרות אחוזי הנחה על כלים ומערכות חובה לשיווק דיגיטלי איכותי

נרשמים לניוזלטר של פיאלקוב דיגיטל ומקבלים ישירות למייל הנחות ומבצעים עבור כלים לשיווק דיגיטלי ואיקומרס, סדנאות מתקדמות בתחום הפרסום, קישורים לקידום אורגני ועוד!

להרשמה לניוזלטר:

spin-to-win
galgla