logo

077-9978050

כלים אוטומטיים ליצירת צ'אטבוטים (AI Chatbots)

חברות ועסקים רבים משתמשים במערכת צ'אט אוטומטית שמספקת להם מענה ראשוני של שירות לקוחות, הודעות אוטומטיות ללקוחות ומבצעים על מוצרים. צ'אטבוט זו תוכנת מחשב מיוחדת המשתמשת בבינה מלאכותית (AI) שמנהלת שיחה עם אנשים באמצעות קלט שמיעתי או טקסט. מתכנתים בונים צ'אטבוטים כדי לדמות באופן מציאותי איך בני אדם מדברים אחד עם השני. מותגים ועסקים רבים משתמשים בצ'אטבוטים כדי לתקשר עם הלקוחות, לשווק את המוצרים ולתת מענה אינטואיטיבי בשירות הלקוחות. יש מגוון רחב של כלים ופלטפורמות המכילות צ'אטבוטים של AI לעסקים ומותגים והן בדרך כלל יכילו כלים שיעזרו לכם לפתח ולהתאים אישית לעסק שלכם את מערכת הצ'אט שרכשתם. במאמר הזה נעבוד על כלים אוטומטיים ליצירת צ'אבוטים.

מה זה כלי AI ליצירת צ'אטבוט?

צ'אטבוט זו תוכנת מחשב המנהלת שיחה עם אנשים באינטרנט שמטרתה לדמות שיחה עם נציג אנושי. מפתחים ומעצבים בונים את הצ'אטבוטים בתקווה שהמשתמשים לא ירגישו שהם מדברים עם רובוט ולא עם בן אדם אנושי. היכולת של הבוט לקבל קלט שמיעתי או בטקסט ולהוציא את הפלט הרלוונטי מתאפשר על ידי השימוש בתוכנה שפותחה מראש ואילו היכולת של הבוטים ללמוד את הלקוחות ואת פניות הלקוחות תוך כדי תנועה מתאפשר באמצעות בינה מלאכותית. זה גם מה שמבדיל צ'אטבוט AI לצ'אט בוט רגיל – היכולת של צ'אטבוטים מבוססי AI ללמוד דברים על המשתמשים על ידיד מעקב אחר דפוסים. היכולת של צ'אטבוטים לנהל אינטראקציה כזו עם גולשים מעניקה להם את האינטליגנציה לבצע משימות, לפתור בעיות מול לקוחות ולנהל מידע ללא התערבות אנושית.

יצירת צ'אטבוטים

למה צריך להשתמש בכלי AI ליצירת צ'אטבוטים?

צ'אטבוטים מבוססי AI הפכו למאוד פופולריים בשנים האחרונות והעסק שלכם יכול להגדיל רווחים ולשפר את האינטראקציה מול הגולשים באמצעות כלים מהסוג הזה. לפניכם מספר סיבות מדוע כדאי להשתמש בכלי AI ליצירת צ'אטבוטים:

  • זמינות 24/7 – צ'אטבוטים זמינים 24/7 עבור הלקוחות וצ'אטבוט מבוסס AI גם לומד מהאינטראקציה עם הלקוחות לכן גדל הסיכוי שהוא יסתדר עם הפנייה ולא יצטרך להעביר אותה לנציג אנושי.
  • משפר את מעורבות הגולשים – צ'אטבוטים מבוססי AI יכולים לשמש כעוזרים וירטואלים שקופצים במסך הבית עבור הגולשים ומלווים אותם בתהליך הרכישה, מה שהופך את חווית הגלישה באתר שלכם לאינטראקטיבית יותר וזה מגדיל את מעורבות הלקוחות.
  • חיסכון בעלויות – שימוש בצ'אטבוטים מבוססי AI עוזר לכם לבצע בצורה אוטומטית משימות יומיות כמו מענה על שאלות גולשים, לוויוי גולשים בתהליך רכישה, קביעת פגישות ועוד. ככה תוכלו לנתב את זמני העבודה של העובדים לדברים רווחיים יותר או לחסוך בכמות העובדים.
  • מסייע בייצור לידים – AI Chatbot יכולים לאסוף לידים מהאתר עבור צוות השיווק שלכם. הבוט מבקש את המידע הרלוונטי מהגולש באתר ומעביר את המידע לנציג המכירות.

כלים אוטומטיים ליצירת צ'אטבוטים

1. EBI.AI

EBI.AI יצרו פלטפורמת AI משלהם עם עוזרי AI מתקדמים שעוזרים לעובדים לבצע מספר משימות כמו למצוא דברים באינטרנט, להזמין כרטיסים, לשלוח מיילים, לתת מענה בשירות לקוחות ועוד. ב-EBI.AI יצרו גם חווית צ'אט וחווית קול הגבוהה בכמה רמות מהצ'אטבוטים הקלאסיים שאתם מכירים. בתוך המערכת תוכלו לשנות את ההגדרות של העוזר האוטומטי מבוסס AI שרכשתם ואתם יכולים להיכנס מבחינת עומק השיחה כמה רחוק שתרצו, רק תצטרכו להגדיר זאת לצ'אטבוט. בנוסף, באמצעות המערכת של EBI.AI תוכלו גם לחבר את הצ'אטבוט עם אינטגרציות נוספות ולייבא צ'אט חי לאתרים שמבוסס על פי יכולות הצ'אטבוט שבניתם עם EBI.AI. את המערכת ניתן לרכוש בעלות חודשית המשתנה בהתאם לגודל החברה ונפח השימוש אך תוכלו ליהנות מחודש חינם ב-EBI.AI שבו כבר תבנו, תגדירו ותשיקו את בוט ה-AI שיצרתם.

2. ProProfs Chat

ProProfs Chat מיועד במיוחד לעסקים המחפשים פתרונות של הגדלת מכירות ותמיכה 24/7 לאתרי האינטרנט שלהם. התוכנה מאפשרת למשתמשים לבנות צ'אטבוטים מבוססי AI המותאמים שלהם שיהפכו באתר לתמיכה אוטומטית, המרת לידים למכירות והגדלה של ההכנסה. בניית צ'אטבוטים באמצעות ProProfs Chat אינה דורשת ידע בכתיבת קוד ואתם יכולים להתאים אישית את הפלואו של הצ'אטבוט בכמה קליקים פשוטים במערכת. בנוסף לצ'אטבוט, תוכלו ליצור גם פופאפ שמזמין את הגולש להשתמש בצ'אט, התאמה אישית של הודעות פתיחה וסיור לגולשים בדפים באתר או במוצרים בחנות. המערכת מסייעת לכם גם להבטיח חווית לקוח מעולה על ידי מענה 24/7 עבור הלקוחות ולמידה עצמית של פתרון הבעיות תוך כדי האינטראקציות שהכלי מקיים עם גולשים. את ProProfs Chat ניתן לרכוש בעלות חודשית של 19.99$ אך יש להם גם גרסה חינמית מצומצמת.

3. Chatfuel

Chatfuel היא עוד פלטפורמה קלה לשימוש לבניית צ'אטבוטים מבוססי AI ללא קוד בדגש על בוטים עבור פייסבוק מנסג'ר. הפלטפורמה מציעה כלי עריכה שונים לעיצוב מחדש של הצ'אטבוט ומאפשרת לכם בפאנל הניהול גם להגדיר את כללי השיחה שלפיהם הצ'אטבוט שלכם יפעל. הבוט של Chatfuel משתמש בעולם ה-NLP על מנת להבין ולזהות ביטויים ולשלוח למשתמשים תשובות מוכנות מראש. טכנולוגיית הניתוח של צ'אטפואל מספקת תובנות לגבי הביצועים של הבוט וגם עוזרת לבוט להשתפר ולהשתדרג על ידי ניתוח התשובות והנתונים שהצ'אטבוט מקבל מהגולשים באתר שלכם. את Chatfuel ניתן לרכוש בעלות חודשית של 14.99$ לחבילה המכילה 500 שיחות בחודש ועד ל-119.99$ בחודש לחבילה המכילה 10000 שיחות בחודש. בנוסף, ב-Chatfuel יש חבילה חינמית עם 50 שיחות לחודש וגם חבילה לעסקים שאת המחיר שלה מקבלים לאחר שיחה עם החברה.

4. MobileMonkey

MobileMonkey היא חברה לדיוור ב-SMS שגם נכנה לעולם הצ'אטבוטים מבוססי AI והיא מציעה צ'אטבוט ייחודי עבור משתמשים לא טכניים ללא יכולות של כתיבת קוד. למרות ש-MobileMonkey בונה צ'אטבוטים עבור אנשים ללא ידע טכני, לצ'אטבוט מבוסס AI שלה יש תכונות מתוחכמות כמו למידה של תשובות משתמשים, אחסון תשובה ספציפית ושימוש מאוחר יותר באותה התשובה ועוד. עם MobileMonkey אתם יכולים לבנות צ'אטבוטים עבור פייסבוק מסנג'ר ועובר האתר שלכם כדי לייצר יותר לידים למנהלי המכירות מהפניות שקיבלתם וגם כדי לספק חווית משתמש טובה יותר על ידי מתן מענה מהיר ואיכותי לשאלות גולשים. את MobileMonkey ניתן לרכוש בעלות 59$ לחודש אך כדי לרכוש תוכנית צריך קודם לדבר עם החברה.

5. ManyChat

ManyChat זו חברה מעולה ליצירת צ'אטבוטים מבוססי AI בדגש על צ'אטבוטים ייעודיים לפייסבוק מסנג'ר שעוזרים לכם בשיווק העסק, מכירות, מתן תמיכה והגדלת ROI והכנסות. הפלטפורמה מפעילה למעלה מחצי מיליון משתמשים והיא נחשבת לאחת המערכות הפופולריות ביותר בעולם עבור צ'אטבוטים. בתוך המערכת של ManyChat תוכלו לבנות בוט חכם על ידי מערכת בנייה Drag & Drop (כמו אלמנטור) שאפילו מתחילים יכולים להסתדר איתה. עם הבוט שיצרתם תוכלו לבצע פעולות שיווק אוטומטיות ברשתות החברתיות פייסבוק, טוויטר ויוטיוב על ידי שליחת הודעות אוטומטיות למשתמשים ולמנויים. את ManyChat ניתן לרכוש בעלות חודשית של 15$ לחבילת הפרו אך יש לכם אפשרות לחבילה מצומצמת בחינם.

סיכום והמלצה

צ'אטבוטים מבוססי AI הפכו לפופולריים מאוד בשנים האחרונות מכיוון שהם מספקים לעסקים וחברות דרכים חסכוניות להפוך את שירות הלקוחות, השיווק וגם המכירות למנוע אוטומטי. בשוק יש מאות כלים אוטומטיים ליצירת צ'אטבוטים ואתם צריכים להתמקד בכלי הנכון עבורכם בהתאם לעלות הכלי, האפשרויות שיש בו וצרכי החברה שלכם. אני אישית ממליץ על ManyChat לפחות בתור התחלה – גם כי הוא מאפשר לכם לבנות צ'אטבוט בחינם בחבילה ההתחלתית וגם כי מאוד נוח לעבוד עם המערכת. בהמשך תוכלו לשדרג את עצמכם לצ'אטבוטים מתקדמים עם יכולות AI מורחבות כמו במערכות ProProfs Chat ו-EBI.AI.

על הכותב

דביר נעמן, בן 27, בוגר קורס שיווק דיגיטלי במכללת HackerU. בעל ניסיון בבניית אתרי וורדפרס, קידום ממומן בפלטפורמות גוגל, פייסבוק, יוטיוב וטיקטוק. מתמחה במשרד פיאלקוב דיגיטל בקידום אורגני (SEO). בעל ניסיון עשיר באיקומרס ובדרופשיפינג והבעלים של Merchant Center – אתר המרכז מידע על מערכות איקומרס ומערכות שיווק מתקדמות כדי להגדיל המרות בעסק בדגש על מכירות בחנות איקומרס.

דביר נעמן

פוסטים נוספים:

פיאלקוב דיגיטל נותנת לכם עשרות אחוזי הנחה על כלים ומערכות חובה לשיווק דיגיטלי איכותי

נרשמים לניוזלטר של פיאלקוב דיגיטל ומקבלים ישירות למייל הנחות ומבצעים עבור כלים לשיווק דיגיטלי ואיקומרס, סדנאות מתקדמות בתחום הפרסום, קישורים לקידום אורגני ועוד!

להרשמה לניוזלטר:

spin-to-win
galgla