logo

077-9978050

למה לא כדאי לקנות עוקבים מזויפים באינסטגרם? ומה כדאי לעשות במקום

אינסטגרם היא רשת חברתית פופולרית עם כמות גולשים חודשיים גבוהה מאוד והיא מאוגדת תחת חברת Meta (המחזיקה גם את פייסבוק ו-WhatsApp). הפופולריות של חשבון אינסטגרם מסוים נמדד לפי כמות החשבונות שעוקבים אחריו ואחוז הפעילות שיש בחשבון ביחס למספר העוקבים. בין אם אתם רוצים לפתוח חשבון על מנת לקדם את העסק או החברה שלכם או שמא אתם רוצים לפתוח חשבון פרטי ולקדם את עצמכם בלבד, חשוב שתכירו תופעה שכיחה בחשבונות אינסטגרם – רכישה חיצונית של עוקבים מזויפים. בגלל שלאחוז הפעילות של העוקבים יש ערך משמעותי בחשבונות אינסטגרם ובכמות התפוצה שאליה תגיע עם החשבון, רכישה של עוקבים מזויפים תפגע באחוז הפעילות ביחס למספר העוקבים והיא לא מומלצת בכלל. במאמר הזה נעבור על כל הנושא של רכישת עוקבים, על הסכנות ועל המסקנות.

האם אפשר לקנות עוקבים באינסטגרם?

האפשרות לרכוש עוקבים באינסטגרם קיימת ויש שפע של שירותים המציעים לכם לרכוש עוקבים לחשבון. ישנם שירותים זולים שימכרו לכם כ-1000 עוקבים בעלות של כ-10$. אבל אתם משלמים רק עבור המספר מכיוון שרבים מאותם עוקבים שאתם מקבלים לאחר הרכישה הם בוטים או חשבונות לא פעילים, מה שאומר שהם לעולם לא יגלו מעורבות בפוסטים או בסטוריז שלכם. כמות של 1000 עוקבים נשמעת כמו עסקה טובה בעלות של קפה ומאפה מארומה אבל כמו שכבר הבנתם – אם זה כל כך זול וכל כך משתלם למה כולם לא עושים את זה? האם רכישת עוקבים לחשבון אינסטגרם היא חוקית ובטוחה לחשבון שלכם? האם זו השקעה משתלמת? כנראה שלא והגיע הזמן גם להסביר מדוע.

עוקבים באינסטגרם

למה לא כדאי לקנות עוקבים לחשבון אינסטגרם?

עוקבים מזויפים הם בדרך כלל בוטים או חשבונות לא פעילים ולכן בהיעדר פעילות בפוסטים בחשבון שלכם אתם תגיע פחות לאינסטגרם Explore או לפיד של הקהל הרלוונטי שלכם. במילים פשוטות – אמנם המספר יהיה יפה בעין אבל לא תהיה מעורבות בתוכן. בנוסף, מעורבות בתוכן זה המפתח שבעזרתו האלגוריתם של אינסטגרם מציג תכנים למשתמשים בפלטפורמה ולכן בחשבון עם 10k עוקבים ללא מעורבות התוכן לא מגיע לשום מקום ונצפה על ידי מעט מאוד אנשים. לפניכם מספר סיבות מדוע לא כדאי לקנות עוקבים באינסטגרם:

עוקבים מזויפים פוגעים באמינות

כשיש הרבה עוקבים לחשבון זה יכול לשכנע אנשים לעקוב גם, אבל זה לא ערובה להגדלת העוקבים. חשוב לזכור שהעוקבים שקונים מספק חיצוני לא יעשו לייק, לא יגיבו ולא ישתפו – מה שיגרום לעוקבים האמיתיים להבין שאמנם יש לך הרבה עוקבים אבל אחוז מינורי מהם פעיל, מה שיפגע באמינו החשבון שלכם בצורה משמעותית. אם יש לכם 10 אלף עוקבים ו-5 לייקים לתמונה, לעוקבים האמיתיים לא ייקח הרבה זמן לזהות שלחשבון יש עוקבים מזויפים.

עוקבים מזויפים הורסים את מדדי הביצועים

זה בלתי אפשרי למדוד עד כמה הקהל שלכם מתחבר למותג ולתכנים שאתם מעלים אם אחוז גבוה מהקהל הזה הוא לא אמיתי. לא תוכלו למדוד פוסטים שהצליחו לעורר את מעורבות הקהל כאשר החשבונות הלא פעילים שקניתם מטים את היחס ומקשים על החישוב, מה שיוביל לכך שלא תהיה לכם את האפשרות להמיר את הקהל האמיתי באינסטגרם ללקוחות אמיתיים בלי לדעת האם התוכן שלך טוב בעיניהם.

אינסטגרם מזהה ומנקה עוקבים מזויפים

אינסטגרם עדכנה את תנאי השימוש שלה כדי לזהות ולהסיר חשבונות לא אותנטיים מהפלטפורמה שלה. בנוסף, אינסטגרם גם מסירה לייקים, עוקבים ותגובות מאפליקציות צד שלישי שנועדו להגדיל באופן מלאכותי את הקהל ואת מעורבות הקהל בחשבון. על ידי רכישת עוקבים לחשבון אינסטגרם אתם בעצם מפרים את הנחיות הקהילה של אינסטגרם וזה עלול לעורר חסימה לחשבון. אינסטגרם מחפשת לשמור על אינטראקציות אנושיות בפלטפורמה ולהגן על חשבונות אמיתיים.

מה כדאי לעשות במקום לקנות עוקבים?

האלגוריתם החדש של אינסטגרם מתגמל מערבות יותר מכמות עוקבים ומציג תוכן דומה לפוסטים משתמשים כבר ראו וביצעו איתם אינטראקציה בעבר. כדי לעודד מעורבות בחשבון שלכם, ישנן פעולות רבות ושונות שתוכלו לעשות בפלטפורמה כדי לעודד את הקהל שצופה בכם. על ידי שימוש בשיטות שיווק באינסטגרם תוכלו להגדיל בהדרגתיות הנכונה את החשבון וכתוצאה מכך גם את מספר העוקבים. בין אם אתם בונים חשבון אישי מושקע או חשבון לעסק, תוכלו להשתמש בשיטות הבאות המשמשות אלטרנטיבה איכותית לקניית עוקבים מזויפים:

  1. הפכו את החשבון שלכם לציבורי – הפכו את חשבון לציבורי כדי שהגולשים יוכלו לראות את הפרופיל והתוכן שלכם. בדרך זו אתם יכולים להגדיל את הקהל באופן אורגני כאשר התוכן שלכם יופיע בדפי Explore של משתמשים אחרים. כדי לבצע זאת בטלו את הסימון בתיבה חשבון פרטי בהגדרות הפרטיות והאבטחה בחשבון האינסטגרם שלכם.
  2. פרסמו תוכן איכותי – פרסום תוכן איכותי הכולל מגוון של פוסטים וסטורים בחשבון האינסטגרם (סרטונים, תמונות, גיפים, ממים, מדריכים, חידונים בסטורי, בומרנגים ועוד) שלכם עוזר לכם לבנות אמון וחיבור למותג בקרב העוקבים. פרסון באופן עקבי ושמירה על סגנון ייחודי יעזור לכם לבדל את עצמכם מחשבונות אחרים. בהתאם למה שהמותג שלכם מוכר או מייצר, תוכלו לבחור את הגישה שבה תרצו לכתוב בחשבון האינסטגרם שלכם, זה יעזור לכם להיות מצחיקים או שנונים בתוכן שאתם מפרסמים ובעסקים מסוימים דווקא יעזור לכם יותר להיות אינפורמטיבים ומדעיים.
  3. עשו שימוש באינסטגרם רילס – Instagram Reels מגדיל את טווח ההגעה של הפוסטים שלכם מעבר לקהל שעוקב אחרי החשבון. זה מאפשר לכם להציג תוכן שיגיע גם לגולשים שלא עוקבים אחריכם אך צפו בתכנים דומים לשלכם. התחילו בהקלטת סרטון פשוט באמצעות אינסטגרם רילס ובחרו צלילים פופולריים שאנשים נהנים להאזין להם. בדרך זו אתם ככל הנראה לא תראו צמיחה מהירה בעוקבים אך חשוב לעקוב אחר כמות הצפיות בסרטונים ולראות אותה עולה מסרטון לסרטון.
  4. עשו שימוש בהאשטאגים – האשטאגים הם מכרה זהב באינסטגרם למציאת קהלים חדשים. משתמשים רבים באינסטגרם עוקבים אחרי האשטאגים ספציפיים על מנת לקבל עדכונים על נושאים ספציפיים שמעניינים אותם. אם אתם משתמשים בהם בתיאור של התוכן בעת העלאה, יש סיכוי גבוה שתופיעו בפידים של אנשים שמעולם לא ראו את התוכן שלכם לפני. לא מומלץ להוסיף האשטאגים אקראיים לתוכן שלכם, אתם תצטרכו לבנות אסטרטגיית האשטאגים לפרסום עם התכנים כדי לוודא שאתם מכוונים לאנשים הנכונים.
  5. בנו מערכת יחסים עם הגולשים – אחד מהעקרונות של קידום באינסטגרם הוא לבנות מערכת יחסים עם הגולשים שלכם כדי לייצר כמה שיותר מעורבות בתכנים. אינטראקציה יכולה להתבטא בלייק, תגובה, שיתוף, צפייה סרטון ועוד. כל אינטראקציה שאתם מקיימים עם הגולשים או שהגולשים מקימים איתכם עוזרת לאינסטגרם להציג אתכם ביותר ויותר פידים.
תוכן שיווקי באינסטגרם

לסיכום

אינסטגרם היא אחת מפלטפורמות הרשתות החברתיות הצומחות ביותר בשנים האחרונות והיא לא מראה סימני ירידה בזמן הקרוב. הלחץ לעמוד בקצב צמיחה מסוים עלול לגרום להרבה עסקים וחשבונות פרטיים לבצע רכישה של עוקבים מזויפים כדי להציג מספר גבוה יותר של עוקבים. בין ההשלכות שעלולות להיגרם מהפלטפורמה עצמה הכוללת ענישה על רכישה של עוקבים מזויפים, אתם מסתכנים גם במדדי מעורבות נמוכים יותר והסיכון לאבד משתמשים שיבינו שרוב הקהל שלכם לא אמיתי. מומלץ מאוד לעבור על הדברים שניתן לעשות במקום רכישה של עוקבים על מנת לבנות ולתחזק עמוד אינסטגרם מצליח.

על הכותב

דביר נעמן, בן 27, בוגר קורס שיווק דיגיטלי במכללת HackerU. בעל ניסיון בבניית אתרי וורדפרס, קידום ממומן בפלטפורמות גוגל, פייסבוק, יוטיוב וטיקטוק. מתמחה במשרד פיאלקוב דיגיטל בקידום אורגני (SEO). בעל ניסיון עשיר באיקומרס ובדרופשיפינג והבעלים של מרצ'נט סנטר – אתר המרכז מידע על מערכות איקומרס ומערכות שיווק מתקדמות כדי להגדיל המרות בעסק בדגש על מכירות בחנות איקומרס.

דביר נעמן

פוסטים נוספים:

פיאלקוב דיגיטל נותנת לכם עשרות אחוזי הנחה על כלים ומערכות חובה לשיווק דיגיטלי איכותי

נרשמים לניוזלטר של פיאלקוב דיגיטל ומקבלים ישירות למייל הנחות ומבצעים עבור כלים לשיווק דיגיטלי ואיקומרס, סדנאות מתקדמות בתחום הפרסום, קישורים לקידום אורגני ועוד!

להרשמה לניוזלטר:

spin-to-win
galgla