logo

077-9978050

פרסום באינסטגרם – כל מה שאתם צריכים לדעת, המדריך המלא

שיווק באינסטגרם - ארגז הכלים השלם

פרסום באינסטגרם – לינקים, וידאו, מודעות לידים ו-Stories, איך מפרסמים באינסטגרם – פייסבוק הוסיפה לאחרונה אפשרות ליצור מודעות ב-Stories של אינסטגרם, בעקבות כך כתבתי מדריך על שיווק באינסטגרם – כולל כל האפשרויות והכלים. בפוסט אני אסביר איך לחבר את העמוד שלכם לחשבון האינסטגרם שלכם, ולאחר מכן אסקור את סוגי המודעות שקיימות באינסטגרם ולבסוף אסביר איך לבנות מודעות ב-Stories של אינסטגרם

למי שמתלבט האם הקהל שלו נמצא באינסטגרם, הנה תובנה של טל פורמן, מנהלת מחלקת PPC אצלנו בFialkov Digital: "הפחד שהקהל שלכם לא באינסטגרם הוא לא נכון, מדובר באותו קהל שאתם פונים אליו בפייסבוק, רק שאתם מוצאים אותו בMOOD אחר, גולש בפלטפורמה אחרת. אם הקהל שלכם לא שם אז המקסימום הוא שלא תוציאו את התקציב. חשוב כמובן להתאים את הקריאייטיב ל"שפת האינסטגרם", אנחנו הופתענו לטובה מהתוצאות שהמיקום הזה הניב לנו."


חיבור העמוד לחשבון אינסטגרם

בשלב הראשון אתם צריכים לחבר את החשבון אינסטגרם שלכם לעמוד שלכם, דרך העמוד או דרך הביזנס מנגר, הכנתי הסבר קצר איך לחבר את דרך העמוד שלכם:

שלב ראשון – מחברים את חשבון האינסטגרם דרך העמוד: Settings > Instagram Ads > Add an account

שיווק באינסטגרם

ניתן לחבר את החשבון הקיים או ליצור חדש במידה וללקוח אין חשבון אינסטגרם:

קידום באינסטגרם

לאחר החיבור תראו את העמוד בהגדרות:

קידום אינסטגרם

סוגי מודעות: לינק, קרוסלה, וידאו, לידים וStories

מודעות לינק

ניתן היום ליצור באינסטגרם מודעות פוסט לינק שמפנות לאתר, לחיצה אחת על התמונה תסמן את הכפתור קריאה פעולה בכוח ולחיצה עליו תכניס את המשתמש לאתר שלכם. בעבר לפני הדרך הזו, אנשים היו לוחצים על התמונה ומגיעים בטעות ישירות לאתר והיה אחוז נטישה מאוד גבוה.

הנה דוגמא לכמה מודעות שמפנות לאתר, אבל הן מאוד מזכירות מודעות פייסבוקיות:

קידום ממומן באינסטגרם

שיווק באינסטגרם

פרסום ממומן באינסטגרם

אני יותר אוהב מודעות שהן מתאימות לפיד של האינסטגרם, הנה כמה לדוגמא:

מודעות פיד אינסטגרם 3
מודעות פיד אינסטגרם 2
מודעות פיד אינסטגרם

רוצים לשפר את התוצאות? הנה טיפ קטן ומעולה של אתגר שפיבק, מומחה לקידום תוכן: "תרשמו בטקסט שמלווה את התמונה על מה המשתמש צריך ללחוץ, לדוגמא תרשמו שהוא ילחץ על הכפתור Install Now"

מודעות קרוסלה

ניתן היום ליצור מודעות לינק (עם או בלי וידאו) שמשלבות כמה תמונות שמפנות לאתר (או להתקנת אפליקציה) , בגלילה ימינה או שמאלה נגלים תמונות נוספות:

דוגמא למודעת קרוסלה
דוגמא למודעת קרוסלה 2

טיפ של דנה וסלי, מנהלת קמפיינים אצלנו בFialkov Digital – "גולש באינסטגרם רואה ונחשף ביום לאין ספור תמונות, פרסומים, סרטונים וכו' התמונה שלכם צריכה להיות זו שתגרום לו לעצור לשניה ולהתפעל ממנה. אל תפחדו לצאת מהקופסא עם קונספט מגניב, צילומים מיוחדים, נועזים, ואפילו פחות מכירתיים אבל שללא ספק עושים את העבודה ומעבירים את המסר לצרכן.

בנוסף, יש שלל אפליקציות חנמיות שיכולות לעזור לנו ליצור תוכן מעניין ומיוחד, הנה שתי אפליקציות רשמיות ששיכות לאינסטגרם: https://hyperlapse.instagram.com
אפליקציה שמצלמת סרטון של עד 15 דק ואתה יכול לערוך את קצב המהירות שהסרטון יוצג בו בסופו של דבר. קל לביצוע ונעים לצפיה.

אפליקציה נוספת אשר מציגה גרידים לקולאזים נחמדים שעוזרים לערוך ולהציג את התוכן גם מבלי להשתמש בגרפיקאי": ? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.layout

מודעות וידאו

ניתן היום גם ליצור מודעות וידאו באינסטגרם (עד 60 שניות) שמפנות לאתר (לא ניתן רק לקדם וידאו), גם פה, מומלץ להתאים את הסרטון לאינסטגרם עם פורמט ריבועי ולא רק עם פורמט מלבני

הנה דוגמא למודעה יפה:

מודעת וידאו

מודעות לידים

מודעות לידים הן מודעות שלחיצה עליהן פותחת טופס מלא בפרטים של הגולש, ולחיצה נוספת שולחת את הפרטים אליכם בתור מפרסמים, בחודש האחרון מודעות הלידים הגיעו גם לאינסטגרם, הנה דוגמא למודעות מוצלחות:

מודעת לידים2
מודעת לידים

  וככה נראה הטופס:

טופס לידים

איך לייצר מודעה בStories באינסטגרם

Stories באינסטגרם זה חיבור של תמונות ווידאו בדומה לסנאפצ'אט, ומופיע בפיד משלו באינסטגרם, האופציה מאוד פופולרית אצל צעירים.

כרגע הפרסום הוא רק של תמונות או וידאו, בלי לינקים לאתר, בלי המרות ובלי התקנות אפליקציה

איך נראת מודעה ב-Stories:

פרסום באינסטגרם מחיר

איך בונים מודעה:

בסוג הקמפיין, בוחרים קמפיין מסוג Reach:

פרסום באינסטגרם

תחת מיקומים, ברגע שנבחר את המיקום של Stories, זה ישאר רק על המיקום הזה ולא נוכל לפרסם בעוד מיקומים:

קידום עסקים באינסטגרם

ניתן לבחור את תמונה בגודל 1080 (רוחב) על 1920 (גובה) פיקסלים, או וידאו (ביחס 16:9) עד 15 שניות:

SINGLE IMAGE+VIDEO

וככה תראה המודעה לדוגמא:

מודעה לדוגמא

הנה עוד טיפ של אלופים מיאן (יאנקו) קוטליארסקי. מנהל מחלקת סושיאל Moblin, "תתייחסו אל אינסטגרם כפלטפורמה בפני עצמה. התאימו את המסר לאופי התוכן של הפלטפורמה וזכרו שגם בתוך הפלטפורמה אנשים מתנהגים שונה כאשר הם צורכים תוכן בפיד לעומת תוכן בסטוריז"

קצת עליי:

אור פיאלקוב – מנהל ובעלים של חברת הדיגיטל Fialkov Digital.
נשוי לענבל ואב לאיתמר, פורץ דרך בתחום ניהול הקמפיינים בפייסבוק. בחודש אפריל 2016, מחלקת פייסבוק העולמית לעסקים פרסמה קייס סטאדי שביצע עבור חברת ״תן ביס״ שהניב תוצאות מהפכניות בתחום הורדות האפליקציות, זה היה הקייס סטאדי הרביעי שפייסבוק פרסמה על לקוחות של Fialkov Digital. כותב מאמרים מקצועיים, יועץ ומלווה חברות גדולות בתחומי הפרסום במדיה הדיגיטלית.

פוסטים נוספים:

פיאלקוב דיגיטל נותנת לכם עשרות אחוזי הנחה על כלים ומערכות חובה לשיווק דיגיטלי איכותי

נרשמים לניוזלטר של פיאלקוב דיגיטל ומקבלים ישירות למייל הנחות ומבצעים עבור כלים לשיווק דיגיטלי ואיקומרס, סדנאות מתקדמות בתחום הפרסום, קישורים לקידום אורגני ועוד!

להרשמה לניוזלטר:

spin-to-win
galgla